Nieprzeciętni 2022. Poznaj kolejnych finalistów!

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2022 08:57
10 wyjątkowych, nieprzeciętnych osób znalazło się w finale Czwórkowego plebiscytu Nieprzeciętni 2022. O tym, kto otrzyma statuetkę Nieprzeciętnego 2022 zdecydują słuchacze. Warto lepiej poznać naszych finalistów. Weronika Puszkar zaprasza na spotkanie z Bartoszem Ostałowskim i Marceliną Rosińską. 
Nieprzeciętni 2022 wystartowali w marcu.
Nieprzeciętni 2022 wystartowali w marcu.Foto: Polskieradio.pl

- Nieprzeciętny to człowiek zaangażowany w życie. Człowiek, któremu chce się więcej - mówiła mówiła Hanna Dołęgowska, dyrektor-redaktor naczelna Czwórki i przewodnicząca jury plebiscytu. I tacy - bez wątpienia - są goście najbliższego wydania "Strefy Prywatnej". Tym razem nasze studio odwiedzą Bartosz Ostałowski i Marcelina Rosińska. 

Sprawdzimy kim są, co jest ich pasją, skąd pochodzą, co robią w życiu i jak znaleźli się w plebiscycie Czwórki?

ZOBACZ WIĘCEJ Serwis specjalny Nieprzeciętni 2022 <<<

Bartosz Ostałowski, 35-latek z Krakowa, to prawdopodobnie jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który samochód prowadzi… stopą. Posiada międzynarodową licencję wyścigową FIA i z sukcesami rywalizuje na równych zasadach ze sprawnymi kierowcami w Driftingowych Mistrzostwach Polski oraz ligach europejskich. Jest też jest artystą i członkiem Wydawnictwa VDMFK, które zrzesza osoby malujące stopami i ustami.

Marcelina Rosińska ma 26 lat, działa społecznie i pracuje jako prawnik, jest też pomysłodawcą inicjatyw społecznych takich jak Prawo warte Poznania czy EKOlogicznie o odpadach. Od grudnia 2019 roku prowadzi Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego - oddolny system wsparcia rówieśniczego dla osób borykających się z problemami na tle zdrowia psychicznego, który otoczył wsparciem ponad 1000 osób w całej Polsce. W 2021 roku znalazła się na liście Forbesa 25 Polaków poniżej 25. roku życia, którzy zmieniają społeczno-gospodarcze oblicze Polski, oraz zwyciężyła w konkursie Inicjatory 2021 na najlepszą inicjatywę stworzoną w Poznaniu. Mówi biegle po hiszpańsku, portugalsku i angielsku.

GŁOSUJ NA SWOJEGO FAWORYTA TUTAJ! <<<

***

Na "Strefę Prywatną" zaprasza Weronika Puszkar - w poniedziałek (06.06) o godz. 20.05.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka Nieprzeciętni 2022
Czytaj także

Nieprzeciętni 2022. Poznaj finalistów - Michał Kuryłek, Hubert Gross i Jagoda Hofman

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 10:00
Znamy dziesiątkę wyjątkowych osób wybranych przez jury plebiscytu Nieprzeciętni 2021. Do 12 czerwca można na nich głosować. W "Strefie prywatnej" rozmawiamy z finalistami. Gośćmi Czwórki byli Hubert Gross, Jagoda Hofman i Michał Kuryłek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2022: Kornelia Olkucka, Małgorzata Leśniewska i Łukasz Franusik

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2022 10:00
Znamy dziesiątkę wyjątkowych osób wybranych przez jury plebiscytu Nieprzeciętni 2021. Do 12 czerwca można na nich głosować. W "Strefie prywatnej" rozmawiamy z finalistami. Gośćmi Czwórki byli Małgorzata Leśniewska, Kornelia Olkucka i Łukasz "Luky" Franusik. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Juror plebiscytu Nieprzeciętni 2022. "Zadbaj o mózg, a on zadba o ciebie"

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2022 12:51
- Nasz mózg ma znakomite możliwości regeneracyjne, jednak pod wpływem traumy albo długotrwałego stresu jego możliwości spadają, staje się on mniej elastyczny. Ten proces jest odwracalny, choć jest to żmudne i długotrwałe - mówił psycholog Łukasz Polikowski, juror plebiscytu Nieprzeciętni 2022.
rozwiń zwiń