Poznaj kolejnych finalistów plebiscytu Nieprzeciętni 2023

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2023 16:01
Już tylko do 11 czerwca można oddać swój głos swojego kandydata do tytułu Nieprzeciętny 2023. Warto poznać całą tę wyjątkową dziesiątkę finalistów. W środę naszymi gośćmi będą Kacper Janczy i Julia Gierszewska. 
Nieprzeciętni 2023
Nieprzeciętni 2023Foto: Czwórka

Znamy już 10 finalistów wybranych przez Jury Plebiscytu NIEPRZECIĘTNI 2023. O tym, kto otrzyma tytuł NIEPRZECIĘTNEGO 2023 decydują słuchacze. Aby ułatwić im wybór, na naszej antenie przedstawiamy ich sylwetki. Zdradzamy skąd pochodzą, co robią w życiu, jakie mają pasje i jak działają. Sprawdzamy jak znaleźli się w plebiscycie i co lubią.

W środę (7.06) nasze studio odwiedzą Kacer Janczy i Julia Gierszewska.

Kacper Janczy to osiemnastolatek, społecznik, grafik, licealista i tancerz. Pomysłodawca kampanii "Miło Cię widzieć" mówiącej o problemach psychicznych młodzieży, która dotarła do niemal miliona osób. Dwukrotny zdobywca "Złotego Wilka" za najlepsze projekty społeczne w Polsce. Wraz ze znajomymi wydał publikację "Życie. Poradnik dla dorosłych". Z zamiłowania jest projektantem grafiki, w wolnym czasie tańczy taniec towarzyski. Lubi dobry design, smaczną pizzę i nieprzeciętnych ludzi.

Julia Gierszewska to 18-letnia tegoroczna maturzystka, która planuje studiować medycynę, a w przyszłości zostać słynnym neurochirurgiem. W wieku 11 lat umiała szyć chirurgicznie na gąbce do mycia naczyń, a maszyna do zabiegów laparoskopowych z gumeczkami i kuleczkami w środku była jej ulubioną zabawką. Jest laureatką oraz finalistką wielu olimpiad i konkursów, zarówno o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym. Autorka licznych prac badawczych, aktualnie pisze na temat choroby Huntingtona. Prowadzi koło biologiczne dla młodszych uczniów, jest współorganizatorką Szkolnego Forum Badaczy, uczestniczy w różnych zbiórkach oraz pomaga przy organizacji największych imprez sportowych, takich jak Enea Bydgoszcz Triathlon. W wolnym czasie lubi jeździć konno oraz czytać książki o psychologii i neurobiologii.

Sprawdź także:

Finalistę plebiscytu Nieprzeciętni 2023 poznamy podczas uroczystej Gali 22 czerwca.

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" w środę (07.06) o godzinie 20.00 zaprasza Jakub Jamrozek. 

pj

Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023 Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023


Zobacz więcej na temat: Czwórka Nieprzeciętni 2023
Czytaj także

Nieprzeciętni 2023. Finalista Piotr Kilian i jego podróżnicza pasja

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2023 17:00
- Moja podróż na Jamajkę uświadomiła mi, że mam predyspozycje, żeby zostać podróżnikiem - mówi Piotr Kilian. Nam opowiedział, jak wyglądała to podróż, kogo poznał po drodze i co zmieniła w jego życiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kreatywność. Jak ją w sobie pobudzić?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023 11:53
Czy można nauczyć się nieszablonowego myślenia i przełamywania rutyny? Czy i jak można rozwinąć w sobie kreatywność? O tym w Czwórce rozmawiamy z dr Joanną Kwaśniewską, psychologiem twórczości.
rozwiń zwiń