Kreatywność. Czy potrafisz wychodzić poza schematy?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 17:43
- Kreatywność jest naturalną potrzebą naszego umysłu, każdy z nas jest kreatywny, ale w bardzo różnym stopniu - mówiła Dagmara Gmitrzak, trenerka rozwoju osobistego.
Audio
  • Na czym polega kreatywność i jak ją w sobie obudzić? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: antoniodiaz/Shutterstock.com

Kreatywność wiąże się z wychodzeniem poza strefę komfortu. Nie każdy ma odwagę to zrobić -Dagmara Gmitrzak

- Ludzie kreatywni chcą być inni od tych przeciętnych, mają potrzebę wyrażenia siebie na różnych polach, m.in. poprzez twórczość artystyczną. Kreatywność to nasza pomysłowość, umiejętność wychodzenia poza schematy myślowe i bariery naszego logicznego umysłu, który najczęściej przedstawia nam problemy w sposób zero-jedynkowy - tłumaczyła ekspertka. - I choć każdy z nas jest kreatywny różnimy się stopniem rozbudzenia tej kreatywności.

Dlaczego większość z nas woli siedzieć cicho, zamiast wyrażać siebie poprzez pisanie, malowanie, uczenie innych czy śpiewanie? Skąd ten brak wiary w swoje możliwości i czy warto słuchać "wewnętrznych krytyków"? Jak ma się kreatywność do ekscentryzmu i czy jednego albo drugiego można się nauczyć? I co, jeśli mamy dużo pasji - jak wybrać tę najważniejszą? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Materiał przygotowała: Marta Hoppe

Gość: Dagmara Gmitrzak (trenerka rozwoju osobistego i terapeutką holistyczną,  socjolog, autorką książki "Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu?")

Data emisji: 7.08.2019

Godzina emisji: 20.07

kd/kil

Czytaj także

Filozof na miarę XXI wieku? "Nie chodzi z głową w chmurach"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 11:00
- Filozofia jest zwornikiem, który pozwala zapuszczać się w różne rejony innych nauk. I choć dziś nie jest już uznawana za teorię wszystkich teorii to nadal chce zrozumieć, wszystko, co znajduje się wewnątrz - tłumaczy dr Artur Szutta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żonglowanie. Sprawdź, jak może ci pomóc

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 13:00
Żonglowanie jest postrzegane jako czynność, która nie przynosi żadnych korzyści dla naszego ciała i umysłu. Tymczasem dowiedziono, że ma wpływ na wzmożoną pracę mózgu i na osiąganie lepszych wyników w nauce.  
rozwiń zwiń