"Nieprzeciętni". Dyrektor Czwórki: coraz więcej osób zgłasza się samodzielnie

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2023 09:15
- Kiedyś zgłaszaliśmy przyjaciół, brata, siostrę, kogoś z fundacji czy stowarzyszenia, w którym działaliśmy. Dziś jednak myślimy o sobie trochę lepiej albo może jesteśmy bardziej przekonani do pokazywania światu tego, co robimy - mówiła w "Poranku Dwójki" Hanna Dołęgowska, dyrektor-redaktor naczelna Czwórki, organizującej plebiscyt "Nieprzeciętni".
Hanna Dołęgowska, dyrektor  redaktor naczelna Czwórki
Hanna Dołęgowska, dyrektor / redaktor naczelna CzwórkiFoto: Katarzyna Cyrulska/Czwórka

Ostatni dzwonek

Nieprzeciętni 2023 to plebiscyt skierowany do młodych ludzi, którzy robią coś ciekawego, mają niesamowitą pasję czy wyjątkowe umiejętności. To już kolejna odsłona akcji radiowej Czwórki.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija w niedzielę 16 kwietnia. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek między 18. a 35. rokiem życia. - Zwykle jest tak, że najwięcej zgłoszeń pojawia się w ostatnich dniach. Może ludzie się niepewni, a może ktoś w Dwójce usłyszy o plebiscycie i sobie pomyśli, że zna kogoś fascynującego, kogo warto zgłosić - czy to jego osobiście, czy to środowisko, w którym działa - zastanawiała się Hanna Dołęgowska.

Najpierw Kapituła, potem internauci

W ubiegłym roku tytuł Nieprzeciętnego trafił do Jakuba Tylmana - pedagoga, nauczyciela oraz inicjatora ogólnopolskiej kampanii społecznej "Szkoła bez zadań domowych", wcześniej laureatami byli m.in. Michał Brańka, zaangażowany w działalność fundacji "Czerwone Noski", pomagającej dzieciakom przetrwać trudne chwile w szpitalach, a także Radosław Rademenez Blonkowski, który jest muzykiem, MC, instruktorem breakingu i rekordzistą Polski w najdłuższym freestyle'u bez przerwy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: serwis specjalny Nieprzeciętni 2023 <<<

Każdego roku w wyborze laureata plebiscytu "Nieprzeciętni" pomagają członkowie jury. Są wśród nich artyści, twórcy internetowi, naukowcy i badacze, sportowcy, ale także pedagodzy, aktywiści. - Będziemy przeglądać zgłoszenia, aby wybrać dziesiątkę, z której to słuchacze Czwórki wybiorą Nieprzeciętnego/Nieprzeciętną 2023. Z całą pewnością szukam ludzi, którzy mają pasję, którzy są zaangażowani w to, co robią - tłumaczyła dyrektor anteny Polskiego Radia.

Posłuchaj
10:17 Poranek Dwójki dołęgowska 12.04.2023.mp3 Dyrektor Czwórki Hanna Dołęgowska zachęca do nadsyłania zgłoszeń do plebiscytu "Nieprzeciętni" (Poranek Dwójki) 

W poprzednich latach w Kapitule plebiscytu zasiadali m.in. Jędrzej Bargiel, Krzysztof Hołowczyc czy Jan Mela. W tym roku w tym gronie pojawią się m.in.: Zofia Jaworowska - działaczka społeczna i tłumaczka, Julia Wizowska - edukatorka przyrodnicza, KOWALSKI - laureat "Szansy na sukces" i konkursu "Premiery" na festiwalu w Opolu, oraz Y, czyli Polski Magik Gwiazd.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Hanna Dołęgowska (dyrektor-redaktor naczelna Czwórki)

Data emisji: 12.04.2023

Godz. emisji: 8.35

Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023 Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023

pg

Czytaj także

Dyrektor Czwórki: Nieprzeciętni to ludzie, którzy wykazują więcej zaangażowania

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2023 18:15
- Ludzie, z którymi spotykamy się w naszym corocznym plebiscycie "Nieprzeciętni" wykazują więcej zaangażowania w życie. Wkładają więcej w swoją pasję, w swoje zainteresowania, w swoje działania w fundacji, w pomaganie innym - mówiła w "Wybieram Dwójkę" Hanna Dołęgowska, dyrektor-redaktor naczelna Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2023. Antoniusz Dietzius: dziś czas tworzy Nieprzeciętnych

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 11:18
Do 16 kwietnia można zgłosić siebie lub swoich bliskich do kolejnej odsłony naszego plebiscytu "Nieprzeciętni". Szukamy ludzi o nieszablonowych pasjach, a Antoniusz Dietzius, laureat pierwszej odsłony plebiscytu, przekonuje, że to piękne i ważne wydarzenie na drodze młodych ludzi. 
rozwiń zwiń