Nieprzeciętni 2023. Poznaj dwie finalistki!

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2023 08:26
Znamy już dziesięciu finalistów wybranych przez jury plebiscytu Nieprzeciętni 2023. Dwie osoby z tego grona odwiedzą dziś nasze studio. Poznajcie je!
Trwa Czwórkowy plebiscyt Nieprzeciętni 2023
Trwa Czwórkowy plebiscyt Nieprzeciętni 2023Foto: Czwórka

Trwa Czwórkowy plebiscyt Nieprzeciętni 2023. Ze wszystkich, wyjątkowych zgłoszeń nasze jury wybrało dziesięciu finalistów. Teraz wszystko w rękach słuchaczy - w Waszych rękach! Do 11 czerwca możecie oddawać swój głos na wybranego kandydata, zapewniając mu zwycięstwo, ale sami też możecie wygrać Czwórkową nagrodę. Wyniki głosowania i nazwisko zwycięzcy poznamy podczas gali 22 czerwca. Finaliści otrzymają nagrody rzeczowe, a zwycięzca statuetkę i tytuł Nieprzeciętny 2023. 

Wybór laureata, jak co roku, nie jest łatwy. Aby ułatwić Wam wybór, na naszej antenie będziemy przedstawiać ich sylwetki. Opowiadać o tym, skąd pochodzą i jak znaleźli się w naszym plebiscycie. Oni sami zdradzą, co robią w życiu i co lubią. W "Strefie prywatnej" jako pierwsze z finałowej dziesiątki zaprezentują się Joanna Hubska i Aleksandra Wańczyk.

Poznaj wszystkich naszych finalistów plebiscytu Nieprzeciętni 2023 i zagłosuj na swego faworyta>>>

Joanna Hubska to założycielka i prezes "Fundacji Akademia Małego Lekarza", której celem jest minimalizowanie lęku przed szpitalami i procedurami medycznymi u dzieci oraz popularyzacja wśród nich nauk biologiczno-medycznych. Prowadzi autorskie zajęcia dla dzieci i młodzieży, podczas których wcielają się oni w rolę lekarzy, osłuchują serce prawdziwymi stetoskopami i uczą się udzielać pierwszej pomocy. Na co dzień studiuje na VI roku Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest autorką kilku artykułów i rozdziałów monografii naukowych. Swój wolny czas przeznacza na podróże, szczególnie żeglarskie. Należy do załogi szkieletowej żaglowca "STS Fryderyk Chopin" i jako uczestniczka jednego z rejsów przepłynęła na nim Ocean Atlantycki.

Aleksandra Wańczyk to muzealnik z wykształcenia, zamiłowania i zawodu, pilot wycieczek, Asystent Osób Niepełnosprawnych, doktorantka krakowskiej Akademii Ignatianum w Katedrze Nauki o Kulturze i Religii. Edukator, pomysłodawczyni Sekcji Wolontariatu Muzealnego i akcji Wystawimy Cię! Start w Muzeum Ziemi Bieckiej, umożliwiającej młodym artystom nieodpłatne zorganizowanie ich pierwszej "prawdziwej" wystawy. Organizatorka otwartych wydarzeń naukowych popularyzujących edukację włączającą, dostępność i społeczną funkcję muzeum, które wcale nie musi być nudne. Lubi podróże pociągiem, słodycze i uśmiechy na twarzach innych ludzi. 

***

Na "Strefę Prywatną" - w środę (17.05) o godz. 20.00 - zaprasza Jakub Jamrozek.

pj

Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023 Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023
Zobacz więcej na temat: Czwórka Nieprzeciętni 2023
Czytaj także

"Nieprzeciętni". Dyrektor Czwórki: coraz więcej osób zgłasza się samodzielnie

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2023 09:15
- Kiedyś zgłaszaliśmy przyjaciół, brata, siostrę, kogoś z fundacji czy stowarzyszenia, w którym działaliśmy. Dziś jednak myślimy o sobie trochę lepiej albo może jesteśmy bardziej przekonani do pokazywania światu tego, co robimy - mówiła w "Poranku Dwójki" Hanna Dołęgowska, dyrektor-redaktor naczelna Czwórki, organizującej plebiscyt "Nieprzeciętni".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2023. Michał Brańka i Michał Kuryłek. Co słychać u finalistów sprzed lat?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2023 15:54
Sprawdzamy, co słychać u finalistów poprzednich odsłon plebiscytu. Michał Kuryłek to znalazł się w finale w 2022 roku, to także student medycyny z "misją wyciskania potencjału". Michał Brańka, który ostatnio bardzo intensywnie działa w projekcie "Uśmiech na ratunek", otrzymał statuetkę w 2018 roku. 
rozwiń zwiń