Paweł Kleszcz: lubię uciekać z aktorstwa do jeździectwa

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 09:00
Paweł Kleszcz, aktor, znany z ról m.in. w "Ogniem i mieczem" i "Dług", prywatnie jest miłośnikiem koni i pasjonatem jeździectwa.
Audio
  • Paweł Kleszcz o jeździeckiej pasji i tajnikach uprawiania tego sportu (Czwórka/POT)
Zdaniem Pawła Kleszcza każdy prawdziwy mężczyzna przynajmniej raz w życiu powinien jechać konno
Zdaniem Pawła Kleszcza "każdy prawdziwy mężczyzna przynajmniej raz w życiu powinien jechać konno"Foto: Piotr Dzięciołowski

Kleszcz, gdy nie stoi przed kamerą, pracuje jako instruktor jazdy konnej. - Tego nie należy się bać. Konie wcale nie są nieprzewidywalne, a nauka jeździectwa wygląda podobnie do nauki jazdy samochodem - mówił w rozmowie z Kubą Marcinowiczem.

Aktor-jeździec opowiedział, jak wyglądają przygotowania do najważniejszych zawodów jeździeckich na świecie i przyznał, że dla profesjonalistów, którzy chcą walczyć o medale, to rzeczywiście bardzo drogi sport. - Ale każdy, kto chciałby rekreacyjnie pojeździć konno, znajdzie miejsce, w którym koszt przejażdżki będzie przystępny - mówił w Czwórce.

Opowiadał także o ujeżdżaniu i przygotowaniu koni do zawodów skokowych oraz pracy ze zwierzętami i ludźmi na różnych poziomach zaawansowania.

***

Tytuł audycji: POT - Program Ociekający Testosteronem

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Gość: Paweł Kleszcz (aktor, instruktor jeździectwa, międzynarodowy sędzia w tej dyscyplinie sportu)

Data emisji: 26.04.2015

Godzina emisji: 15.00

kd/asz

Czytaj także

Paulina Holtz i jej nowa pasja - kettlebells

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 10:55
W poniedziałkowej audycji "Rozbiegani" aktorka Paulina Holtz opowie o swoim nowym sportowym hobby - ćwiczeniu ze specjalnymi hantlami. Zaprosimy was także - jak co tydzień - na trening z Kariną Terzoni i Tomkiem Romanowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Więdłocha: biegam zawsze przy muzyce

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 09:00
Agnieszka Więdłocha weźmie udział w kolejnej edycji biegu Wings For Life, która odbędzie się w tym roku w Poznaniu. - Cieszę się z tego, że mam kolejny cel i dążę do niego - mówi aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szybkie bieganie równie szkodliwe, jak siedzenie za biurkiem

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 22:00
Zbyt szybkie bieganie może być równie szkodliwe, co siedzący tryb życia - przekonują naukowcy. Jak uprawiać sport, by zrobić sobie krzywdy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Hetmańska i Sebastian Cybulski: bieganie to dobry sposób na życie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 10:47
Barbara Hetmańska, do niedawna znana jako Candy Girl, planuje wydanie nowej płyty, a Sebastian Cybulski gra i podróżuje po świecie. Łączy ich jedno - pasja biegania.
rozwiń zwiń