Tatuaż jak obraz. "To moda, która nigdy nie przemija"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2015 17:50
Konwenty tatuażu, spotkania twórców, koncerty i warsztaty - coraz więcej osób bierze udział w imprezach promujących tę formę zdobienia ciała. - Tatuaż to sztuka, artyzm. To nie jest nic strasznego - przekonują Marcin Pacześny i Dominik Mądrachowski.
Audio
  • Marcin Pacześny i Dominik Mądrachowski opowiadają o sztuce tworzenia tatuaży, przygotowaniach do pierwszego tatuażu w życiu i zapraszają na imprezy związane z tą sztuką (POT/Czwórka)
Tatuaże cieszą się niesłabnącą popularnością
Tatuaże cieszą się niesłabnącą popularnościąFoto: Pixabay/Domena publiczna

Marcin Pacześny i Dominik Mądrachowski, propagatorzy sztuki tatuażu w Polsce tłumaczyli, że zdobienie ciała staje się w naszym kraju coraz bardziej modne. - Na nasze konwenty przychodzą wszyscy: młodzież, ale także dyrektorzy, prawnicy, a nawet pielęgniarki - mówią eksperci i przekonują, że w Polsce mamy świetnych tatuażystów, docenianych poza granicami kraju. - Dziś ludzie zainteresowani tatuażem mogą oglądać pracę mistrzów na żywo, mają dostęp do wielu świetnych salonów.

Tatuaż przenika do mainstreamu. Staje się sztuką.

Goście Czwórki opowiadali, jak należy przygotować się do pierwszego w życiu tatuażu. Zaprosili także na zbliżający się gdański konwent i zachęcali, by właśnie podczas takich imprez szukać inspiracji na zdobienia własnych ciał. - Takie spotkania to wielkie galerie sztuki, nie ma lepszego miejsca, by "zarazić się" tatuażem - mówią eksperci.

***

Tytuł audycji: POT - Program Ociekający Testosteronem

Prowadzi: Mateusz Kulik

Goście: Marcin Pacześny i Dominik Mądrachowski (propagatorzy sztuki tatuażu w Polsce, organizatorzy warsztatów, konwentów)

Data emisji: 19.07.2015

Godzina emisji: 14.00

kd/asz

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby moda trendy

Czytaj także

Dizajnerski znaczy przereklamowany?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2015 14:50
- Dobry dizajn to taki, który nam się podoba, a nie taki, który jest modny – mówi Paweł Rosner z Łowców Dizajnu. - Niestety w tej branży za dużo jest nachalnego marketingu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekskluzywny Menel: jeśli chodzi o modę mężczyźni są oporni

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 17:50
- Podejście mężczyzn do mody zmienia się, ale wciąż zbyt wolno - mówi Kamil Pawelski, bloger modowy znany jako Ekskluzywny Menel. Przekonuje też, że ubiór dopełnia naszą osobowość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tatuaż. Czy można wyrazić siebie raz na całe życie?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 09:30
- Tatuaż powinien cieszyć nie przez rok, tylko przez większą część życia – mówi Szymon Godlewski. – Ta decyzja powinna być dobrze przemyślana.
rozwiń zwiń