Weterani szos. "W starych samochodach jest dusza"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2015 16:30
Zdaniem Kamila Pawłowskiego i Marcina Wiśniewskiego ostatnie porządne samochody wyprodukowano w końcówce lat 80. Co ich kręci w zabytkowych autach?
Audio
  • Kamil Pawłowski i Marcin Wiśniewski z Automobilklubu Polskiego o miłości do starych aut (POT - Program Ociekający Testosteronem/Czwórka)
Udział w rajdzie weteranów to niezapomniane wrażenia, a bardziej niż wyniki liczy się dobra zabawa
Udział w rajdzie weteranów to niezapomniane wrażenia, a bardziej niż wyniki liczy się dobra zabawa!Foto: Pixabay (Domena publiczna)

Kamil i Marcin przekonują, że w starych samochodach jest dusza, a nowymi po prostu nie da się jeździć. Udowadniają też, że zabytkowe auta to nie tylko hobby dla bogatych: - Oczywiście można kupić mercedesa W107 za 35 tys. zł, ale równie dobrze może to być skoda 120 z 1983 roku, która kosztuje 1,5-2 zł i jest w takim stanie, że wszędzie dojedzie i przejdzie przegląd techniczny.

Goście Czwórki zdradzają też, jaka atmosfera panuje na imprezach fanów starych aut i oceniają, czy ciekawiej jest na rajdach czy zlotach. Odpowiadają też na pytanie, czy to prawda, że stare pojazdy często się psują.

***

Tytuł audycji: POT - Program Ociekający Testosteronem

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Gość: Kamil Pawłowski i Marcin Wiśniewski (Automobilklub Polski)

Data emisji: 6.09.2015

Godzina emisji: 14.00

mg/fbi

Czytaj także

Mistrz świata we freestyle'u motocyklowym: Polacy są świetni w tej dyscyplinie

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2015 15:30
Rafał Pasierbek jest mistrzem świata we freestyle’u motocyklowym. - Stunt to akrobacje na jednośladzie i świetna zabawa - wyjaśnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrak Race Silesia - wyścig zdezelowanych aut

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 16:00
Auto z biurkiem zamiast spoilera, samochód przerobiony na karawan i polonez służący jako karetka pogotowia - to tylko niektóre z osobliwych pojazdów startujących w pierwszym i zarazem ostatnim wyścigu w swoim "życiu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Dreszer. Nastoletni mistrz wyścigów samochodowych

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2015 17:08
Maciej Dreszer ma dopiero 19 lat i w tym roku zrobił maturę. Jest jednym z najlepszych polskich kierowców wyścigowych młodego pokolenia - Kocham samochody, a im częściej się ścigam, tym głód ścigania jest większy - opowiadał w Czwórce.
rozwiń zwiń