Nie taki stres straszny, jak go malują!

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 14:00
- Problemem współczesnego człowieka nie jest to, że odczuwa stres, tylko że stresuje się zupełnie niepotrzebnymi rzeczami - przekonuje dr Ewa Jarczewska-Gerc.
Audio
  • Zimny pot, drżenie rąk, łamiący się głos? Wiemy, jak nie dać się stresowi (Czwórka/Dajesz radę)
Stres towarzyszył człowiekowi od zarania dziejów, ale nasi przodkowie lepiej sobie z nim radzili
Stres towarzyszył człowiekowi od zarania dziejów, ale nasi przodkowie lepiej sobie z nim radziliFoto: Glow Images/East News

I nad tym należy pracować. - Zdarza się, że w obliczu kryzysów dnia codziennego zachowujemy się tak, jak w przypadku zagrożenia życia - mówi gość Czwórki. - Dlatego przede wszystkim powinniśmy nauczyć się realnie oceniać sytuację.

Bo o ile stres w życiu jest potrzebny i mobilizuje nas do działania, o tyle jego nadmiar jest niebezpieczny dla zdrowia.

Psycholog tłumaczyła, na czym polega reakcja skórno-galwaniczna  i jak sobie z nią radzić, zaprezentowała zestaw odprężających ćwiczeń oddechowych i opowiadała, z jakimi rodzajami stresu ma do czynienia dziś człowiek

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: dr Ewa Jarczewska-Gerc (psycholog, SWPS)

Data emisji: 4.05.2015

Godzina emisji: 12.00

kul/jp

Czytaj także

Katarzyna Miller: Kobieta powinna zwariować ze szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 11:00
Kiedy kobieta jest spełniona, to cały dom jest szczęśliwy - mówi autorka książki "Królowe życia i król. Zawalcz o siebie. Ty rządzisz swoim życiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osobowość - zwierciadło charakteru człowieka

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 10:00
- Osobowość ma nam ułatwiać adaptację i czynić nasze życie lepszym - mówi psycholog Anna Gabińska. I dodaje, że każdy ją ma, choć czasami zaburzoną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dowcipy o kobietach. Kiedy zgłupiały blondynki?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 16:30
- Stereotyp głupiej blondynki pojawił się w XVIII wieku, a pierwowzorem była francuska tancerka - mówi dziennikarka Milena Oszczepalińska.
rozwiń zwiń