Wolontariat w schronisku - do serca przytul psa

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 14:25
Nie trzeba od razu adoptować psa ze schroniska, jeśli nie ma się na to warunków. Zwierzętom można pomagać na wiele różnych sposobów.
Audio
  • Wolontariat w schronisku dla zwierząt - na czym polega? (Czwórka/Dajesz radę)
Schroniskowe psy cierpią na brak bliskości z człowiekiem
Schroniskowe psy cierpią na brak bliskości z człowiekiemFoto: Glow Images/East News

Schroniska w całej Polsce czekają na wolontariuszy, którzy będą wyprowadzać, czesać, kąpać i karmić zwierzęta. Zwolenniczką takiego sposobu pomagania psom i kotom jest wokalistka Marika.

- Brakuje mi w tej chwili towarzystwa zwierzaka, ale mam 30-metrowe mieszkanie i niewiele wolnego czasu na spacery. Zdarzyło mi się wyprowadzać psiaka ze schroniska "Pod Psim Aniołem", nie trzeba od razu adoptować zwierzęcia, można zrobić coś mniejszego - mówi artystka.

W audycji podpowiadamy też, jak można pomóc bezdomnym zwierzętom, wykorzystując media społecznościowe i dajemy kilka rad tym, którzy mają chęć i warunki do tego, żeby zaadoptować schroniskowego psa czy kota.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Data emisji: 01.06.2015

Godzina emisji: 12.00

mg/mc

Czytaj także

Jak możesz pomóc zwierzętom? "Reaguj, gdy widzisz ich krzywdę"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 20:00
W okresie wakacyjnym szczególnie dużo zwierząt domowych zostaje wyrzuconych na ulice. - Tej patologii, gdy ludzie traktują zwierzę jak rzecz, nie da się do końca zwalczyć. Chodzi więc o to, by przynajmniej skutecznie ją ścigać - mówi Wojciech Muża, wieloletni działacz na rzecz ochrony praw zwierząt w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adoptuj psa na wakacje!

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2014 14:20
Rozpoczęły się wakacje, okres letnich wyjazdów, a to oznacza dla pracowników schronisk dla zwierząt okres wzmożonej pracy. Co roku, właśnie w tym czasie, do placówek trafia mnóstwo psów, które stały się dla właścicieli przeszkodą w wakacyjnym wyjeździe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psy i koty, które zdobyły sławę

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 14:00
Kiedyś zachwycaliśmy się Szarikiem z "Czterech pancernych", dziś sławę zdobywają pupile gwiazd. Pies Paris Hilton ma nawet konto w portalu społecznościowym.
rozwiń zwiń