Jak uczyć się języków obcych? "Najlepiej po prostu rozmawiać"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 15:48
Gdzie uczyć się języków obcych w okresie wakacyjnym, kiedy drzwi szkoły są zamknięte na głucho? Najskuteczniejsze metody polecał poliglota Chris Terzoni.
Audio
  • Chris Terzoni tłumaczy, jak skutecznie przyswajać języki obce i uczy słuchaczy Czwórki języka włoskiego (Dajesz radę/Czwórka)
Luźna rozmowa z rówieśnikami to najlepszy sposób na naukę języka obcego
Luźna rozmowa z rówieśnikami to najlepszy sposób na naukę języka obcegoFoto: Glowimages/East News

- Najlepszą metodą jest rozmowa z obcokrajowcami - przekonywał w Czwórce Włoch mieszkający w Polsce Chris Terzoni. - A jeśli nie mamy możliwości wyjechać za granicę, warto rozmawiać z obcojęzycznymi turystami odwiedzającymi naszą ojczyznę.

Terzoni, który włada aż siemiona językami, tłumaczył, dlaczego w nauce najważniejsza jest konsekwencja. - Kiedyś miałem problemy z nauką języków obcych. Chciałem je przełamać i po prostu zacząłem sam się uczyć po osiem godzin dziennie. W którymś momencie coś "zaskoczyło" i nagle wszystko zaczęło mi się układać - wspominał gość Czwórki.  

Chris Terzoni tłumaczył, dlaczego naukę języków obcych najlepiej zacząć od zagadnień formalnych, uczył też słuchaczy Czwórki podstawowych włoskich słówek i zwrotów, a także zdradził, z którymi elementami polszczyzny mają problem jego rodacy.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Chris Terzoni (Włoch mieszkający w Polsce, nauczyciel języka włoskiego)

Data emisji: 20.07.2015

Godzina emisji: 12.00

kd/iwo

Czytaj także

Polacy słabo znają język polski

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 18:55
Znajomość języków obcych to dziś norma. Żeby znaleźć dobrą pracę, po angielsku mówić trzeba, a najlepiej znać drugi język obcy. Kłopot jest wtedy gdy zaczynamy mówić po polsku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lokum na studia. Już dziś pomyśl, by je znaleźć

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 10:10
W audycji "Dajesz radę" sprawdzimy, jakie standardy oferują studentom akademiki i czy warto samemu wynajmować mieszkanie.
rozwiń zwiń