Madera. Jak studiuje się w raju?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 16:30
Maderą możesz znudzić się i znów zachwycić zaledwie w ciągu miesiąca. - Studia na Universidade da Madeira w niczym nie przypominają znanej z polskich uczelni harówki, a jednak nie są to rajskie wakacje - przekonuje Zuza Chojecka.
Audio
  • Dlaczego warto studiować na Maderze? (Dajesz radę/Czwórka)
Studenci na Maderze mają wiele różnych możliwości spędzania wolnego czasu po wykładach. Nasz gość opowiada o najciekawszych atrakcjach pięknej wyspy (zdj. ilustracyjne)
Studenci na Maderze mają wiele różnych możliwości spędzania wolnego czasu po wykładach. Nasz gość opowiada o najciekawszych atrakcjach pięknej wyspy (zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/derfla/dom. publiczna

Gość Czwórki spędziła na Maderze rok. - Klimat sprzyja temu, żeby się opalać, a nie zakuwać. Ale system nauczania jest do tego dopasowany. Jest tylko jedna sesja - poprawkowa - do której podchodzą tylko ci, którym nie udało się zdać poszczegółnych egzaminów w ciągu całego roku. I to chętnie bym przeniosła na polskie uczelnie - mówi stypendystka Erasmusa.

Zuza Chojecka zdradza, jak wyglądają tamtejsze otrzęsiny, tłumaczy dlaczego mieszkańcy wyspy kwiatów wciąż mają w życiu pod górę, dlatego do pracy dojeżdżają quadami i opowiada o prawdziwych macho z Południa, którzy ochoczo przywdziewają szpilki oraz zakładają peruki.

***

Tytuł audycji: "Dajesz Radę"

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Zuza Chojecka (stypendystka Erasmusa)

Data emisji: 16.11.2016

Godzina emisji: 14.07

kul/jsz

 


Czytaj także

Erasmus w Lizbonie - trudno się uczyć

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 08:00
Portugalia kusi niejednego. Szczęściarze mają okazję wyjechać tam na semestr studiów. Jakie wyzwania na nich czekają?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak się studiuje w Coimbrze?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 15:00
Zapytaliśmy o to Justynę Połeć, studentkę prawa i stypendystkę programu Erasmus +. W Coimbrze spędziła pół roku, a na tamtejszym uniwersytecie studiowała ekonomię.
rozwiń zwiń