Wolontariat w Izraelu. Wielokulturowość i wspólnota

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 15:30
- Izrael to miejsce inspirujące, dynamiczne i różnobarwne, położone na styku kultur i kontynentów - mówi w "Dajesz radę" Adrianna Malińska, wolontariuszka i menedżerka do spraw wolontariatu i nauki języka hebrajskiego w Fundacji Anioły Kultury.    
Audio
  • Jak wyjechać na wolontariat do Izraela? (Dajesz radę/Czwórka)
Jerozolima. Widok na starą część miasta
Jerozolima. Widok na starą część miastaFoto: Kushch Dmitry/Shutterstock.com

W Izraelu Adrianna Malińska była już niejednokrotnie, a jednym z jej ulubionych miejsc w tym kraju jest Jerozolima. W rozmowie z Justyną Majchrzak przekonuje, dlaczego nie należy się wyjazdów tam obawiać oraz wspomina, jak narodziła się jej miłość do tego bliskowschodniego państwa. - Na mojej drodze zaczęłam spotykać osoby ze środowisk żydowskich i trochę ich kulturą nasiąkłam - wyznaje Adrianna Malińska. - Poza tym pochodzę z małego miasteczka w Wielkopolsce, które kiedyś było wielokulturowym miejscem. W dzieciństwie odkrywałam jej ślady - tłumaczy.

Sprawdź też:
Kenia chłopiec Afryka 1200x660.jpg
"Leczymy z misją". Studencka pomoc w Kenii

Adrianna Malińska studiowała psychologię, dlatego też na wolontariacie w Izraelu pracowała z osobami z niepełnosprawnością psychiczną w jednym z tamtejszych ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Ciekawym doświadczeniem był dla niej pobyt w żydowskim kibucu, który tradycyjnie miał odzwierciedlać ideał życia we wspólnocie. - Kibuce to osady nieopodal wielkich miast. Obecnie migruje do nich coraz więcej ludzi - wyjaśnia zaproszona podróżniczka. 

Słuchając nagrania całej rozmowy zdobędziecie nie tylko praktyczną wiedzę dotyczącą organizacji podróży do Izraela, ale także dowiecie się, czego w Izraelu warto skosztować, jak przetrwać tamtejszą zimę, jakie są tam możliwości działalności w wolontariacie oraz gdzie w Jerozolimie zjeść najlepszy hummus.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Adrianna Malińska (wolontariuszka i menedżerka do spraw wolontariatu i nauki języka hebrajskiego w Fundacji Anioły Kultury)

Data emisji: 1.03.2017

Godzina emisji: 14.05

jsz/kul

Czytaj także

Wolontariat w Albanii. "Najfajniejsi byli ludzie"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2015 10:20
- Przez miesiąc pracowałam w albańskim hostelu - mówi Pamela Krzypkowska. - Obowiązki były rutyną, spotkania z ludźmi prawdziwą przyjemnością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariat w Nepalu. "Pozwolił wybrać mi zawód"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 11:20
rozwiń zwiń