X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Albania

Kryzys polityczny w Albanii nie słabnie

– W Albanii widać, że społeczeństwo jest zmęczone i chciałoby zmian oraz lepszych rządów. Jest jednak skazane na swoje elity – powiedziała Marta Szpala z Ośrodka Studiów Wschodnich. Albania pogrążona jest w kryzysie politycznym. Uczestnicy obfitujących w przemoc publicznych demonstracji domagają się ustąpienia premiera Ramy, którego oskarżają o korupcję i kupowanie głosów wyborców.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Albania Europa Bałkany

Czy Albania i Macedonia dołączą do UE?

Kraje UE potwierdziły perspektywę członkostwa w UE dla dwóch krajów Bałkanów Zachodnich - Albanii i Macedonii - ale jednocześnie wskazały, że oba państwa muszą dalej wdrażać reformy. Ich wprowadzenie ma dać zielone światło do rozpoczęcia rozmów w czerwcu 2019 r. O perspektywie członkostwa Albanii i Macedonii we Wspólnocie mówił w audycji Światowa Szachownica Marco Babić z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Bałkany Albania macedonia Rosja USA Chiny Turcja Światowa Szachownica - archiwalne

Zgoda państw V4 i krajów bałkańskie na rozszerzenie UE

Szefowie MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej oraz państw bałkańskich należących do Unii Europejskiej - Grecji, Rumunii, Bułgarii i Chorwacji - zgodzili się co do poparcia dla rozszerzenia Wspólnoty o sześć krajów Bałkanów Zachodnich. Kiedy państwa te mogą liczyć na akcesję? W magazynie „Świat w Powiększeniu” do tematu odniósł się dr Spasimir Domaradzki z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska grupa wyszehradzka Bałkany Albania Serbia macedonia Kosowo Czarnogóra Bośnia i Hercegowina