Dieta dla płodności, czyli menu przyszłych mam

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 16:00
- Najlepiej rok, a minimum na trzy miesiące przed zajściem w ciążę, należy przyjrzeć się swojej diecie i zmienić ją tak, by zwiększyć szansę na poczęcie - przekonuje Sylwia Leszczyńska, autorka książki "Dieta dla płodności".
Audio
  • Co jeść, żeby zajść w ciążę? Rozmowa z autorką książki "Dieta dla płodności" (Dajesz radę/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Andrey_Popov/Shutterstock.com

Sylwia Leszczyńska Mleko pełnotłuste sprzyja płodności. Jeśli planujemy zajść w ciążę, raczej zrezygnujmy z mleka, jogurtów i kefirów "0" procent

Prawidłowo zbilansowana dieta powinna być urozmaicona, złożona z wartościowych, mało przetworzonych produktów, zawierać jak najwięcej składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. - Na pewno dobrym wyborem będą przeciwutleniacze, czyli dieta, która zadziała przeciwzapalnie. Bo nasilony stan zapalny w organizmie, na przykład w wyniku stresu, może utrudnić zajście w ciążę - przekonuje dietetyk.

W audycji sprawdzamy, z jakich suplementów diety powinny korzystać przyszli rodzice i czy dieta może mieć wpływ na płeć dziecka. Podpowiadamy, kiedy zacząć brać kwas foliowy i tłumaczymy, które składniki powinniśmy natychmiast wyeliminować.


Czytaj także
krowa 1200.jpg
Mleko - pić czy nie pić? Oto jest pytanie

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Sylwia Leszczyńska (dietetyk kliniczny, autorka książki "Dieta dla płodności")

Data emisji: 26.05.2017

Godzina emisji: 14.10

kul/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Babcia podpowiada - co i jak jeść, aby zdrowo żyć?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 09:00
Jak mawiał autor "Fizjologii smaku" - "powiedz mi, co jesz, a powiem ci, kim jesteś". Jedzenie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, wygląd samopoczucie i energię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mleko - pić czy nie pić? Oto jest pytanie

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 16:44
Mleko to w wielu kulturach podstawa żywienia, szczególnie w przypadku dzieci. Krowie jest uważane za produkt, który dostarcza mnóstwo składników odżywczych - wapnia, witamin, enzymów i aminokwasów. Czy rzeczywiście jest dla nas zdrowe?
rozwiń zwiń