Przepis na młodość? Zacznij od skóry!

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 15:45
Promienna, gładka cera to atrybut młodości. Jak sprawić, by mimo upływu lat była w dobrej kondycji? - Geny to dość mocny element, na to, jak się starzejemy, wpływają w 10-40 procentach. Ale dużo zależy też od nas - mówi Agnieszka Zielińska, skin ekspert.
Audio
  • Agnieszka Zielińska o tym, jak zachować młody wygląd skóry (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/domena publiczna

Gość Czwórki podkreśla, że na wygląd naszej skóry wpływa nie tylko jej pielęgnacja, ale również cały nasz styl życia. - Papierosy, słońce, stres, brak snu, to wszystko ma oddziałuje na to, jak wyglądamy - podkreśla.

Jak wyjaśnia, funkcją skóry jest m.in. ochrona organizmu. - A że otacza nas coraz więcej, to skóra także narażona jest na więcej szkodliwych czynników - mówi.

Jak ocenić skalę starzenia swojej skóry? Czym jest fotostarzenie? Czy da się sprawdzić, jak będziemy wyglądać za 10-20 lat? I czy kremy z filtrem przydają się tylko latem? O tym w nagraniu.

***

Nazwa audycji: Dajesz radę

Prowadzący: Marta Hoppe

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Gość: Agnieszka Zielińska (skin ekspert)

Data: 10.11.2017

Godzina: 14.06

mg/kd

Czytaj także

Parabeny, pochodne fenolu, czyli konserwanty w kosmetykach

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 16:29
- Choć się ich boimy, konserwanty są w kosmetykach bardzo potrzebne, bo chronią naszą skórę przed drobnoustrojami - mówiła ekspertka zrowia skóry Agnieszka Zielińska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bądź piękna jak Azjatka. "Baw się pielęgnacją"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 15:15
Zaczęło się od kremów BB łączących pielęgnację z upiększaniem oraz intrygujących kremów ze śluzem ślimaka. Azjatycki rynek kosmetyczny oferuje jednak znacznie więcej - nowe podejście do pielęgnacji i urody.
rozwiń zwiń