Zimowe Ptakoliczenie. "Ptaki są wdzięcznym obiektem do obserwacji"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 15:26
- Mamy ogromny bum jeśli chodzi o zainteresowanie ornitologią, zainteresowanie przyrodą w ogóle - powiedziała w Czwórce Monika Klimowicz z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
Audio
  • Monika Klimowicz o Zimowym Ptakoliczeniu (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Wildlife World/shutterstock.com

Jak wskazała gość audycji "Dajesz Radę", wielu z nas uważa, że zima to okres, w którym najciekawsze gatunki ptaków opuściły Polskę a w kraju pozostały jedynie wróble i sikory. Monika Klimowicz zachęciła do tego, by uważnie rozejrzeć się po swojej okolicy, by się przekonać, że to nieprawda.

Gość Czwórki zaprosiła do udziału w kolejnej edycji Zimowego Ptakoliczenia (27-28.01). - Chcemy sprawdzić, ile ptaków i jakie u nas przebywają. Zdarzają się sytuacje niespodziewane - podkreśliła rozmówczyni Kacpra Kowalczyka i wyjaśniła, na czym polega akcja i co zrobić, by wziąć w niej udział. Jaki ptak jest symbolem Zimowego Ptakoliczenia?

Poza tym w audycji:

Czy pies może odmrozić sobie łapy zimą? Co robić, by do takich odmrożeń nie doszło? Na te i inne pytania słuchaczy w "Dajesz radę" odpowiedział prof. Jarosław Popiel z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Chociaż w nazwie ma przymiotnik "polski", to korzenie tej rasy sięgają aż do Tybetu. Psy te są wykorzystywane jako zwierzęta stróżujące, do towarzystwa oraz jako psy pasterskie. O polskich owczarkach nizinnych opowiedziała w Czwórce Małgorzata Wiatroszak.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Gość: Monika Klimowicz (Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków)

Data emisji: 22.01.2017

Godzina emisji: 14.07

kk

Czytaj także

Psy i koty na gigancie - co czują zaginione zwierzęta?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 10:00
Gdy domowe czworonogi, przez lata przystosowane do życia z człowiekiem, nagle znajdą się poza ciepłym domem swoich właścicieli, panikują. Co zrobić, gdy znajdziemy takiego zwierzaka, a gdzie szukać zaginionych czworonogów?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy egzotyczne zwierzę w domu to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 17:00
Psy i koty nam spowszedniały, dlatego zwracamy się w stronę nowych gatunków zwierząt. Często jednak jest to zwykła fanaberia, zamiast odpowiedzialnej decyzji.
rozwiń zwiń