X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy egzotyczne zwierzę w domu to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 17:00
Psy i koty nam spowszedniały, dlatego zwracamy się w stronę nowych gatunków zwierząt. Często jednak jest to zwykła fanaberia, zamiast odpowiedzialnej decyzji.
Audio
  • Czy powinniśmy hodować zwierzęta egzotyczne? (Dajesz radę/Czwórka)
Czy kameleon sprawdziłby się jako domowy pupil?
Czy kameleon sprawdziłby się jako domowy pupil?Foto: Shutterstock.com/ Irina Kozorog

Jak podkreślał ekspert Czwórki, kontakt z naturą to najbardziej pierwotna potrzeba człowieka. W pogoni za jej zaspokojeniem często podejmujemy decyzje nieprzemyślane, pod wpływem chwili, i przygarniamy bądź kupujemy egzotyczne zwierzę. - I nie jesteśmy przygotowani na opiekę nad nim. Część takich osobników jest wyrzucana, wówczas trafiają do schronisk, nowych właścicieli, albo po prostu do środowiska. Przez to mamy problem z gatunkami inwazyjnymi - tłumaczył lek. wet. Paweł Łaczek.

Na jakie egzotyczne gatunki jest popyt i jak jeszcze kończą się nieprzemyślane adopcje? Czy to dobrze, że w hodowlach pojawiają się dotychczas nieudomowione rasy? A może lepiej udoskonalać swoje umiejętności w zakresie hodowli tych zwierząt, które już znamy? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

W programie zastanawialiśmy się także wraz z lek. wet. Dawidem Jańczakiem, jak zabezpieczyć nasze czworonogi przed pasożytami, przed wakacyjnym wyjazdem w tropiki. Opowiadaliśmy o psach, które nie potrafią szczekać, a na spacerach hasają jak pewne afrykańskie przeżuwacze. Posłuchaj nagrania całej audycji "Dajesz radę", 15.01.2017 >>>

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Gość: lek. wet. Paweł Łaczek

Data emisji: 15.01.2017

Godzina emisji: 14.07

kd/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Olej palmowy i marnowanie żywności" - hipokryzja w relacjach człowiek-zwierzę

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 16:54
- Hipokryzja, to jedyne słowo, które przychodzi na myśl w kontekście naszej ludzkiej relacji ze zwierzętami - opowiadał dr Andrzej Kruszewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drażliwy temat - potrzeby fizjologiczne zwierząt domowych

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 16:00
- To, jak wyglądają odchody naszych zwierząt, świadczy o ich stanie zdrowia, może wskazywać m.in. na choroby bakteryjne, zatrucia. Najczęściej jednak problem dotyczy pasożytów przewodu pokarmowego - tłumaczył weterynarz Dawid Jańczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w ustawie o prawach zwierząt. Będą lepiej chronione?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 15:28
Ustawa jest szeroko komentowana przez wszystkie środowiska - budzi zarówno pozytywne, jak i negatywne emocje. - Nowe przepisy znacząco poprawią warunki życia zwierząt w Polsce - tłumaczył Łukasz Balcer, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym dokarmiać ptaki zimą? "Chleb jest bardzo szkodliwy"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 16:30
Wysypujemy im smakołyki do karmników, zwłaszcza zimą, kiedy jedzenia w przyrodzie jest mniej. Czy podawany przez nas pokarm jest właściwy dla konkretnych gatunków ptaków?
rozwiń zwiń