Historyczny Zanzibar. Jak go znaleźć?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 16:54
Wielu polskim turystom Zanzibar kojarzy się z turkusowym oceanem i białymi plażami, ale ta wyspa ma o wiele więcej do zaoferowania. 
Audio
  • W poszukiwaniu historii na Zanzibarze. Sebastian Żbik o podróży do Tanzanii (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Dimitry Sukhov/Shutterstoc

W samym mieście Zanzibar znajdziemy wiele historycznych budowli, łączących w sobie architekturę afrykańską, czy arabską. Poza miastem odnajdziemy ruiny sułtańskich pałaców, malowniczo położone wioski i rozległe plantacje przypraw. Czy Zanzibar nadal pozostaje nieodkryty? Jak odnaleźć miejsca, których nie ma w przewodnikach?

- Będąc na Zanzibarze koniecznie trzeba zobaczyć "Stone Town" - kamienną starówkę z kamienicami, pałacami, urokliwymi wąskimi uliczkami, z ogromną ilością uroczych kawiarni polecał gość Czwórki Sebastian Żbik, historyk i arabista, doktorant Wydziału Historycznego UW.

To idealne miejsce, dla szukających kontaktu z egzotyczną przyrodą. Wyłącznie w Jozani Chwaka Bay - Parku Narodowym Zanzibaru znajdziemy wyjątkowy gatunek małpek nazywanych gerezą trójbarwną. - To gatunek, który nie lgnie do ludzi. Zrobienie im zdjęcia wymaga dużej cierpliwości, bo są bardzo zwinne i szybkie - opowiadał badacz.

Gdzie warto się zatrzymać będąc na Zanzibarze? W jaki sposób miejscowi traktują turystów z Europy? Co warto zabrać na Zanzibar, jak smakuje połączenie bananów i baraniny i co z tym krajem ma wspólnego Freddie Mercury? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Sebastian Żbik (historyk i arabista, doktorant Wydziału Historycznego UW)

Data emisji: 12.12.2018

Godzina emisji: 14.07

ac/kd

Czytaj także

Islandia - księżycowy krajobraz na wyciągnięcie ręki

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 16:45
Islandia jest krajem, który mógłby posiadać status innej planety. Ta niewielka wyspa położona usiana jest wulkanami, tysiącami rzek, wodospadów oraz polami geotermalnymi o wszystkich kolorach tęczy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w Budapeszcie. Kawiarnie literackie, awangarda i... spokój

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 18:51
Aleksandra Kołodziejczyk ostatni rok nauki akademickiej postanowiła spędzić mieście, o którym mówi, że można znaleźć w nim zarówno wielkomiejską rozrywkę, jak i spokój uzdrowiska. Jaki jest Budapeszt i jak dostać się tam na studia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gap month w Azji. O zaletach "slow travel"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 14:57
- Podróże rozpisujemy w Excelu, więc wszystko mamy zaplanowane. To pomaga nam w wyprawach łączyć przyjemne z pożytecznym, czyli zwiedzać i pracować - opowiadają podróżnicy z bloga Smalltravellers.pl. 
rozwiń zwiń