X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Faroe Way". Jak wygląda życie na Wyspach Owczych?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 16:00
- Wybrałem to miejsce pracując przy swoim poprzednim projekcie, którym był film o Polakach żyjących na Islandii. Jednak kiedy pierwszy raz poleciałem na Wyspy i dowiedziałem się więcej na temat kultury Farerczyków wiedziałem, że ten film będzie inny - mówił Kuba Witek, autor dokumentu.
Audio
  • Jakub Witek opowiada o filmie dokumentalnym o Wyspach Owczych (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay.com/MengFors

afryka słonie 1200.jpg
Projekt "VetAway". Jak pomagać zwierzętom Afryki?

Archipelag odwiedził trzykrotnie: zimą, wiosną i latem. Za każdym razem eksplorował inne zakątki wyspy. Podczas podróży przeprowadził dziesiątki fascynujących rozmów z mieszkańcami, pokonywał górskie szlaki, brał udział w połowie ryb na rodzinnym kutrze i miał szansę zobaczyć na własne oczy – grindadráp –  tradycyjny połów wielorybów, który stał się przedmiotem sporu opinii publicznej na świecie.  

- Farerowie prowadzą życie bez konwenansów. Wszystko powinno być podane jest bezpośrednio, w uproszczeniu. Ten pragmatyzm pomaga im w codziennym życiu. Wszystko komunikuje się wprost i nikt nie obraża się na odmowę.

Farerscy mężczyźni w 70% pochodzą od Norwegów, większość kobiet to z pochodzenia Szkotki i Irlandki. Te różnice są widoczne w wyglądzie i zachowaniu Jakub Witek

- To kraj, który nie narzeka. Nie szukają problemu tam, gdzie go nie ma i bardzo łatwo akceptują koleje losu. To, czego my dziś uczymy się od coachów, oni wypracowywali w sobie przez lata - opowiadał.

Zobacz zwiastun filmu dokumentalnego "Faroe Way": 

Jak wygląda życie na Wyspach Owczych? Dlaczego farerskie owce są unikalne? Jaki status mają na wyspie te zwierzęta? Czy to prawda, że działa tam specjalna jednostka koordynująca wypadki z udziałem owiec? Jaką rolę na odgrywały wzory na swetrach? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Jakub Witek (reżyser, dokumentalista, podróżnik. fotograf, autor filmów, m.in. "Faroe way" opowiadającym o życiu na Wyspach Owczych)

Data emisji: 21.11.2018

Godzina emisji: 14.07

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń