Studia w Budapeszcie. Kawiarnie literackie, awangarda i... spokój

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 18:51
Aleksandra Kołodziejczyk ostatni rok nauki akademickiej postanowiła spędzić mieście, o którym mówi, że można znaleźć w nim zarówno wielkomiejską rozrywkę, jak i spokój uzdrowiska. Jaki jest Budapeszt i jak dostać się tam na studia?
Audio
  • Aleksandra Kołodziejczyk o Erasmusie w Budapeszcie: muzykę w tym mieście słychać dosłownie wszędzie (Dajesz radę/Czwórka)
Budynek węgierskiego parlamentu
Budynek węgierskiego parlamentuFoto: visualcreator/Pixabay

wyspy owcze 1200.jpg
"Faroe Way". Jak wygląda życie na Wyspach Owczych?

- Miasto jest przepiękne. Ze względu na swoją zabytkową zabudowę jest bardzo turystyczne. Mieszka i odwiedza je mnóstwo obcokrajowców, przez co życie nocne jest dużo ciekawsze. Bez problemu znajdowałam niebiletowane imprezy z muzyką na żywo, bez konieczności rezerwacji miejsc i szukania odpowiednich klubów. Muzyka w Budapeszcie jest dosłownie wszędzie - mówiła w rozmowie z Justyną Tylczyńską.

- Wokół Budapesztu jest mnóstwo miejsc, gdzie warto wybrać się na weekendową wycieczkę. Ma też swoje góry, ale bez obaw - najwyższy szczyt ma nieco ponad 500 m. Każdy znajdzie tam coś dla siebie - przekonywała. 

Jak wygląda system kształcenia na Węgrzech? Czy konieczna jest znajomość ojczystego języka? Jak najlepiej podróżować po kraju? Co zwiedzić w mieście i jego okolicach i czy da się tam dojechać bez własnego samochodu? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Aleksandra Kołodziejczyk, dyplomowana hungarystka, studentka Wydziału Nauk Ekonomicznych UW

Data emisji: 28.11.2018

Godzina emisji: 14.07

ac

Czytaj także

Walencja. Może to Twoje miejsce na ziemi?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 16:40
- W trzecim największym mieście Hiszpanii panuje spokój. To od razu mnie urzekło. Ludzie mają na wszystko czas, a Walencja jest dla nich bardzo przyjazna - opowiada Natalia Fraś, autorka bloga "Zapiski ze świata".     
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus w Budapeszcie. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 16:00
W ramach programu Erasmus Plus Ula Niepewna studiowała przez jeden semestr w stolicy Węgier. - Węgrzy są bardzo podobni do nas, a różnic kulturowych między Warszawą a Budapesztem praktycznie nie ma - wspominała w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Islandia - księżycowy krajobraz na wyciągnięcie ręki

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 16:45
Islandia jest krajem, który mógłby posiadać status innej planety. Ta niewielka wyspa położona usiana jest wulkanami, tysiącami rzek, wodospadów oraz polami geotermalnymi o wszystkich kolorach tęczy. 
rozwiń zwiń