X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Media społecznościowe. Ile prawdy o nas jest w internecie?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 19:26
"Moje życie jest takie zwyczajne" - można pomyśleć przeglądając zdjęcia publikowane przez innych w mediach społecznościowych. - Bardzo często widać, że takie "doskonałe profile" są naciągane. Problemem jest to, że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę - tłumaczył Łukasz Głąbicki. 
Audio
  • Jak działają social media i kiedy stajemy się niewolnikami własnego wizerunku? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: loreanto/Shutterstock.com

Nie chodzi o to, by tworząc profil w mediach społecznościowych wymyślać człowieka od zera. Bo stworzymy produkt niezgodny z rzeczywistością. Opieramy się na zastanych informacjach, faktach i jego charakterze. Monika Czaplicka

- Budowanie wizerunku w mediach to kwestia umiejętności komunikowania się ze swoją grupą docelową i świadomości, kto do niej należy - tłumaczyła Monika Czaplicka, a jak podkreślał Łukasz Głąbicki, należy zacząć od zastanowienia się, po co właściwie chcemy to robić. - Wówczas będziemy w stanie dobrać jak najbardziej skuteczne metody komunikowania się z ludźmi - tłumaczył ekspert.

Jeśli przejrzymy serwisy społecznościowe okaże się, że wszyscy mężczyźni mają wspaniałą sylwetkę i równo przyciętą brodę, a żadna z pań nie ma cellulitu. A to nie jest prawda Łukasz Głąbicki

Trudno szukać w mediach społecznościowych zdjęć pokazujących rzeczywistość taką, jaka jest, a ich użytkownicy mają tendencję do przedstawiania siebie takimi, jakimi chcieliby być postrzegani przez innych. Kiedy taka kreacja zaczyna być niebezpieczna i zaczyna zagrażać naszej potrzebie wolności - wyrażania siebie i swoich poglądów? Kiedy zaczynamy być zakładnikami swojego wizerunku? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Goście: Monika Czaplicka (agencja social media Łobuz), Łukasz Głąbicki (prezes Whiskey media)

Data emisji: 8.11.2018

Godzina emisji: 15.07

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Społecznościówki a psyche. Które dołują najbardziej?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 12:30
Brytyjskie Królewskie Stowarzyszenie do spraw Zdrowia Publicznego zajęło się związkami zdrowia psychicznego i platform społecznościowych. Który, według badaczy, serwis społecznościowy najgorzej wpływa na naszą psychikę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy licealiści sprzątają cmentarz na Ukrainie. "Jest jeszcze dużo do zrobienia"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 17:33
Uczniowie stołecznego liceum imienia Tadeusza Czackiego uporządkowali cmentarz profesorów Liceum Krzemienieckiego w Krzemieńcu na Ukrainie. - To było dla nas duże przeżycie - mówili w Czwórce.
rozwiń zwiń