Media społecznościowe. Ile prawdy o nas jest w internecie?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 19:26
"Moje życie jest takie zwyczajne" - można pomyśleć przeglądając zdjęcia publikowane przez innych w mediach społecznościowych. - Bardzo często widać, że takie "doskonałe profile" są naciągane. Problemem jest to, że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę - tłumaczył Łukasz Głąbicki. 
Audio
  • Jak działają social media i kiedy stajemy się niewolnikami własnego wizerunku? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: loreanto/Shutterstock.com

Nie chodzi o to, by tworząc profil w mediach społecznościowych wymyślać człowieka od zera. Bo stworzymy produkt niezgodny z rzeczywistością. Opieramy się na zastanych informacjach, faktach i jego charakterze. Monika Czaplicka

- Budowanie wizerunku w mediach to kwestia umiejętności komunikowania się ze swoją grupą docelową i świadomości, kto do niej należy - tłumaczyła Monika Czaplicka, a jak podkreślał Łukasz Głąbicki, należy zacząć od zastanowienia się, po co właściwie chcemy to robić. - Wówczas będziemy w stanie dobrać jak najbardziej skuteczne metody komunikowania się z ludźmi - tłumaczył ekspert.

Jeśli przejrzymy serwisy społecznościowe okaże się, że wszyscy mężczyźni mają wspaniałą sylwetkę i równo przyciętą brodę, a żadna z pań nie ma cellulitu. A to nie jest prawda Łukasz Głąbicki

Trudno szukać w mediach społecznościowych zdjęć pokazujących rzeczywistość taką, jaka jest, a ich użytkownicy mają tendencję do przedstawiania siebie takimi, jakimi chcieliby być postrzegani przez innych. Kiedy taka kreacja zaczyna być niebezpieczna i zaczyna zagrażać naszej potrzebie wolności - wyrażania siebie i swoich poglądów? Kiedy zaczynamy być zakładnikami swojego wizerunku? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Goście: Monika Czaplicka (agencja social media Łobuz), Łukasz Głąbicki (prezes Whiskey media)

Data emisji: 8.11.2018

Godzina emisji: 15.07

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Społecznościówki a psyche. Które dołują najbardziej?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 12:30
Brytyjskie Królewskie Stowarzyszenie do spraw Zdrowia Publicznego zajęło się związkami zdrowia psychicznego i platform społecznościowych. Który, według badaczy, serwis społecznościowy najgorzej wpływa na naszą psychikę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy licealiści sprzątają cmentarz na Ukrainie. "Jest jeszcze dużo do zrobienia"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 17:33
Uczniowie stołecznego liceum imienia Tadeusza Czackiego uporządkowali cmentarz profesorów Liceum Krzemienieckiego w Krzemieńcu na Ukrainie. - To było dla nas duże przeżycie - mówili w Czwórce.
rozwiń zwiń