X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Erasmus w Salonikach - życie w ojczyźnie Aleksandra Wielkiego

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 16:28
- Studia w tym kraju są dla osób otwartych i bardzo pozytywnie nastawionych do życia iludzi. Bo tamtejsi mieszkańcy są bardzo wyluzowani i pozytywni - opowiadała Danuta Kosińska, studentka teologii na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach. 
Audio
  • Jak studiuje się w Grecji i czym różni się grecka mentalność od polskiej? (Dajesz radę/Czwórka)
Saloniki
SalonikiFoto: saiko3p/Shutterstock.com

Saloniki to drugie co do wielkości miasto w Grecji, a jednocześnie stolica greckich imprez. Bliskość półwyspu Chalcydyckiego albo Chalkidiki sprawia, że to miejsce jest wyjątkowe. Ale życie studenckie także odbiega tam od normy, a jak przyznała rozmówczyni Justyny Tylczyńskiej, czas płynie tam inaczej. - Studentom zagranicznym nie przysługuje tam zakwaterowanie w akademiku, dlatego lokum musiałam sobie znaleźć sama. Poleciałam więc na Erasmusa kompletnie nie mając mieszkania. Ale są agencje pośredniczące w wynajmie mieszkań, działają też grupy w mediach społecznościowych - wspominała Danuta Kosińska. - Na pytanie, kiedy odbędą się moje zajęcia w dziekanacie otrzymałam odpowiedź "who knows", czyli "kto wie".

Opowiadała też w Czwórce o codzienności w greckim mieście. Jakie są ceny, jak wygląda studenckie życie, jak studiuje się na greckich uczelniach i czym różnią się one od polskich, jakie relacje z wykładowcami łączą studentów? I jak zdobyć potrzebne dokumenty, nie znając greckiego alfabetu? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie rozmawialiśmy także m.in. z Eweliną Gac, trzykrotną uczestniczką Erasmusa w Grecji, która opowiadała o swoich doświadczeniach w tym kraju.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Danuta Kosińska (studentka teologii na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach)

Data emisji: 1.07.2019

Godzina emisji: 14.08

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Studia w Singapurze. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 16:07
- Nie było łatwo się tam dostać. Warunkiem zdobycia miejsca w Singapurze były dobre wyniki w nauce i wysoki poziom języka angielskiego, udokumentowany odpowiednimi certyfikatami – opowiadał Mateusz Małkowski, który powrócił z wymiany studenckiej w Singapurze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus w Pampelunie: wysoki poziom nauczania i studenckie życie w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 18:57
Pampeluna to miasteczko niemal 10 razy mniejsze od Poznania, ale znane na całym świecie. Wszystko dzięki słynnej gonitwie byków, która przyciąga rzesz turystów. To także miejsce popularne wśród studentów, wybierających się na Erasmusa.
rozwiń zwiń