Erasmus w Pampelunie: wysoki poziom nauczania i studenckie życie w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 18:57
Pampeluna to miasteczko niemal 10 razy mniejsze od Poznania, ale znane na całym świecie. Wszystko dzięki słynnej gonitwie byków, która przyciąga rzesz turystów. To także miejsce popularne wśród studentów, wybierających się na Erasmusa.
Audio
  • Studia podczas Erasmusa w Pampelunie - rozmowa z Dominiką Jackowską (Dajesz radę/Czwórka)
Pampeluna
PampelunaFoto: lunamarina/Shutterstock.com

pixabay kluż napoka 1200.jpg
Erasmus w Kluż-Napoka. Jak się dostać na studia na Babes Bolyai?

Jak przekonywała w Czwórce Dominika Jackowska, studentka prawa na uniwersytecie kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Navarra to region, w którym poziom uniwersytecki jest naprawdę wysoki, a to jest kolejnym argumentem przyciągającym studentów w tę część Hiszpanii. Jednak nie oznacza to, że zorganizowanie sobie życia w tym regionie jest proste. – Ciężko było znaleźć mieszkanie głównie dlatego, że ludzie przyjeżdżają tam często na całe studia, więc właściciele lokali niechętnie wynajmują je osobom, które chcą tam pozostać trzy miesiące. Poza tym ceny wahają się od 350 nawet do 500 euro za pokój miesięcznie – mówiła rozmówczyni Justyny Tylczyńskiej.

W Pampelunie duży nacisk kładzie się na indywidualną pracę i aktywność studentów. nie ma podziału na "ćwiczenia" i "wykłady", które kazdy musiałby zaliczyć oddzielnie Dominika Jackowska

Studentami, przyjeżdżającymi do Pampeluny na Erasmusa opiekują się jednak osoby, specjalnie wyznaczone przez uczelnię. Jak wygląda ich pomoc, kto może na nią liczyć i co zrobić, jeśli na kilka dni przed odlotem do Hiszpanii okaże się, że właśnie straciło się tam nocleg? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie Dominika Jackowska opowiadała także o codziennym życiu studentów w Hiszpanii, o tym, jak wyglądają tamtejsze studia, zdradziła także, dlaczego po tym kraju warto podróżować... autobusem. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Dominika Jackowska (studentka prawa na uniwersytecie kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, absolwentka programu Erasmus)

Data emisji: 17.04.2019

Godzina emisji: 14.08

Czytaj także

Studia w Niemczech. Co powinieneś wiedzieć zanim wyjedziesz?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 16:05
Anna Kobus w Kolonii m.in. na uczelni sportowej Sporthochschule i w Institute of European Sport Development and Leisure Studies spędziła 2 lata. Podróżowała po Westfalii, zwiedziła też Belgię, Holandię i Luksemburg. Jak polska studentka wspomina pobyt na Erasmusie u zachodnich sąsiadów?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus we Francji. Poznaj magię Paryża

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 15:19
Franciszek Wiącek, student prawa w ramach Erasmus+ uczył się na Université Paris Nanterre. Mieszkał w Paryżu, światowej stolicy bohemy artystycznej, mieście które łączy w sobie ducha artystycznego środowiska z duchem nowoczesności, polityką i biznesem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus w Kluż-Napoka. Jak się dostać na studia na Babes Bolyai?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 17:00
Kluż-Napoka to ośrodek akademicki w Rumunii. Miasto było kiedyś w granicach terytorium Polski, a sam uniwersytet Babes Bolyai, gdzie studiował gość Czwórki Paweł Bonisławski, został założony przez Stefana Batorego. 
rozwiń zwiń