Tuluza. Dlaczego warto studiować w "Różowym Mieście"?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 16:00
W Tuluzie i na Tuluzę patrzy się przez różowe okulary. Czy dotyczy to tylko turystów, czy także studiujących w mieście obcokrajowców?
Audio
  • Erasmus w Tuluzie. Jak studiuje się we Francji? (Dajesz radę/Czwórka)
Tuluza, Francja
Tuluza, FrancjaFoto: FredP/Shutterstock.com

Czytaj także
londyn 1200.jpg
Śladami Mitchell i Dylana. Studia songwiterskie w Londynie

- W Tuluzie wszystkie budynki są z cegły. Kiedy zachodzi słońce, całe miasto skąpane jest w różu - opowiada Marta Tomczak, uczestniczka Erasmusa. - Kwitnie tu życie studenckie, wszyscy spotykają się rzeką Garonną, a kiedy zbliża się czas świąt lub wakacji, w Tuluzie zostają tylko rdzenni mieszkańcy - dodaje. 

W tej chwili dla gościa Czwórki Francja to już nie tylko Paryż, a ogrom różnorodności i wielu kultur. W trakcie wymiany poznała nie tylko Francuzów, ale także zdobyła przyjaciół z tzw. "le deuxième étage" czyli Argentynkę, Brytyjkę, Nepalczyka oraz Honduranina. - Tak jak i w Polsce, w Tuluzie studiowałam prawo. Tak jak i w Polsce, wykłady i ćwiczenia trwają 1,5 godziny. Studenci we Francji bardzo przykładają się do nauki i wkładają w nią dużo pracy własnej - ocenia rozmówczyni Justyny Tylczyńskiej.  

Czy wyjazd do stolicy Oksytanii okazał się jedną z najlepszych decyzji w jej życiu?

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Marta Tomczak (studentka prawa)

Data emisji: 10.01.2020

Godzina emisji: 14.10

kul

Czytaj także

Praktyki czy studia? Erasmus w Turcji i na Krecie

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 17:11
Studiowała na drugim pod względem wielkości uniwersytecie na świecie. Mieszkała w studenckim miasteczku, które słynie z produkcji chałwy, a fanom piłki nożnej może kojarzyć się z Patrykiem Małeckim, który grał w tamtejszej drużynie piłki nożnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Turcja. Najlepiej zwiedzać ją na własną rękę

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 17:20
To jeden z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów basenu Morza Śródziemnego. Największą popularnoscią cieszą się wyjazdy all inclusiv na Riwierę Turecką, ale ten kraj warto jest zwiedzać na własną rękę.
rozwiń zwiń