Turcja. Najlepiej zwiedzać ją na własną rękę

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 17:20
To jeden z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów basenu Morza Śródziemnego. Największą popularnoscią cieszą się wyjazdy all inclusiv na Riwierę Turecką, ale ten kraj warto jest zwiedzać na własną rękę.
Audio
  • Turcja we wrześniu? Najlepszy wybór (Dajesz radę/Czwórka)
Wirujący derwisze (tur. Mevlevilik)  to zakon muzułmański powstały w XIII wieku w Turcji
Wirujący derwisze (tur. Mevlevilik) to zakon muzułmański powstały w XIII wieku w Turcji Foto: ihsan Gercelman / Shutterstock.com

Agnieszka Wawrzyniak Najchętniej wracam do Stambułu, choć są tacy, dla których turecka metropolia to najbardziej męczące miasto

- To najlepsza okazja, żeby spojrzeć na ten kraj z perspektywy innej niż szlak turystyczny - opowiada Agnieszka Wawrzyniak, autorka bloga Styk kultur.  W ten sposób, w trakcie jednej ze swoich ostatnich podróży, gość Czwórki odkryła Anatolię południowo-wschodnią. - Górzyste tereny, ale także obszary rolnicze, to główne elementy składające się na krajobraz tego regionu. Można zobaczyć tu pozostałości po czasach średniowiecznych, jak również widoczne są znaczne wpływy arabskie, głównie na południu. 

Agnieszka Wawrzyniak Moją ulubioną pozycją w menu jest śniadanie. Ten posiłek celebruje się, w weekend nawet przez kilka godzin 

Jak naprawdę żyje się w kraju położonym na styku dwóch kontynentów? Jak zaplanować tam urlop? O jakich dokumentach musimy pamiętać? Dlaczego w miastach nie ma śmietników, klamek i rozkładu jazdy autobusów? Gdzie najlepiej smakują pistacje i baklava? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Agnieszka Wawrzyniak (podróżniczka i autorka bloga Styk kultur)

Data emisji: 11.09.2019

Godzina emisji: 14.17

kul

Czytaj także

Erasmus w Pampelunie: wysoki poziom nauczania i studenckie życie w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 18:57
Pampeluna to miasteczko niemal 10 razy mniejsze od Poznania, ale znane na całym świecie. Wszystko dzięki słynnej gonitwie byków, która przyciąga rzesz turystów. To także miejsce popularne wśród studentów, wybierających się na Erasmusa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzynarodowa matura i studia w Singapurze - jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 15:04
O swoich doświadczeniach i życiu w Kalifornii i Singapurze, oraz liceum w Bostonie opowiadała nam Karolina Demiańczuk, absolwentka warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej.
rozwiń zwiń