Kolorowy wulkan. O wizerunku scenicznym Wrony

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 17:30
- Potrzebę wyrażania wewnętrznego ja miałam od zawsze i na każdym polu. W muzyce, w sztuce, w modzie. Ale nigdy nie robiłam tego według planu, tylko z potrzeby chwili - opowiada Weronika "Wrona" Jasiówka, laureatka 5. odsłony naszego konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". 
Wrona
WronaFoto: Maja Osiecka

Posłuchaj także
Wrona Będzie Głośno - grafika 1200.jpg
Weronika "Wrona" Jasiówka laureatką 5. edycji konkursu "Wydaj Płytę z Będzie Głośno!"

"Moja osobowość jest różowa"

Przygodę z muzyką Wrona rozpoczęła 10 lat temu jako współzałożycielka rockowego girls bandu Brain’s All Gone. - Jako uczestniczki jednego z telewizyjnych "talent show" prowadziłyśmy batalię ze stylistkami, żeby wyglądać "po naszemu" - wspomina artystka. - Mniej więcej w tym czasie zafarbowałam sobie włosy na różowy kolor. Myślę, że ten kolor oddaje moją osobowość, choć nie wiem jeszcze, w którym aspekcie.

Posłuchaj
09:03 CZWÓRKA Dajesz rade - wrona 17.09.2021.mp3 Wrona jak kolorowy ptak - rozmowa z Weroniką Jasiówką, laureatką 5.j odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" (Dajesz radę/Czwórka) 

Wizerunek jest częścią fundamentu, który tworzy artystę. Dlatego tak ważne jest dla mnie, żeby słuchać siebie. Bo żyjemy w czasach, w których ciężko wymyślić. Dlatego nie ma co kombinować, trzeba być sobą. Wtedy będzie się niepowtarzalnym Wrona

"Pasuję do Camden Town"

Wśród modowych inspiracji Wrona wymienia m.in. japońską mangę i brytyjską scenę punkową. - W pierwszą trasę koncertową z Brain’s All Gone pojechałyśmy na Wyspy i grałyśmy m.in. w Londynie. Wtedy osobiście przekonałam się jak noszą się brytyjskie punki i jak żyje Camden Town. Wtedu zdałam sobie sprawę, że ja też tak chcę, że ja do tego miejsca pasuję - opowiada gość Czwórki. - Natomiast klimaty mangi i anime towarzyszyły mi już od dzieciństwa. Uwielbiam też modę japońską. Więc mój wygląd jest w pewnym sensie wypadkową tych fascynacji.

WRONA - JAK DEBBIE HARRY デビーハリー (Official Music Video) / WRONA MUSIC

Wroną jestem na scenie, ale poza nią staję się Weroniką. Artystyczny image pozwala mi odgrodzić mi sztukę od codzienności. Róż w nadmiarze też może przytłoczyć Wrona

"Inspirują mnie młodzi polscy projektanci"

Jednocześnie rozmówczyni Ady Janiszewskiej przyznaje, że nie mam modowych idoli, ale z uwagą przygląda się młodym polskim projektantom. - Szalenie zdolna jest Magdalena Nowak, która ma zaledwie 19-lat, a jej projekty już są publikowane w magazynach modowych na całym świecie - opowiada Wrona. - Nie boi się ryzykować, a modę traktuje jako wizytówke i formę ekspresji. To mi się bardzo podoba. Debiutancki album Wrony ukaże się w listopadzie tego roku. O tym, jaka to będzie płyta, artystka opowiadała w audycji "Wszystko gra" - POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

ProwadziAdrianna Janiszewska

Gość: Weronika Jasiówka (Wrona) 

Data emisji: 17.09.2021

Godz. emisji: 14.09

Czytaj także

Pokaż mi swój ulubiony kolor, powiem ci kim jesteś

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 19:00
Kolory odgrywają znaczącą rolę w naszym życiu. Mogą wpływać na nasz nastrój, mogą odmienić też wystrój pomieszczeń. Dlatego istotne jest, aby kolor wnętrz był właściwie dobrany pod nasze potrzeby.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Plus size na plusie. "Możemy wyglądać tak, jak chcemy"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 18:00
Zapanowała moda na rozmiar plus size. Ashley Graham, Jill Kortleve, Barbie Ferreira, Crystal Renn podbijają Instagram i światowe wybiegi, a projektanci coraz częściej oferują kreacje nie tylko dla osób w rozmiarze XS.
rozwiń zwiń