Pokaż mi swój ulubiony kolor, powiem ci kim jesteś

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 19:00
Kolory odgrywają znaczącą rolę w naszym życiu. Mogą wpływać na nasz nastrój, mogą odmienić też wystrój pomieszczeń. Dlatego istotne jest, aby kolor wnętrz był właściwie dobrany pod nasze potrzeby.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Amilao/Shutterstock.com

Przez ostatni rok zaczęliśmy doceniać naturalne kolory we wnętrzach. Stawiamy na relaks i na harmonię  Agata Filipczuk

Kolor jest bardzo ważnym elementem w projektowaniu przestrzeni, ale nie należy go rozumieć tylko w kontekście malowania ścian. - Chodzi także o meble i dodatki, czyli wszystko to, co kształtuje finalny wygląd naszego domu - tłumaczy Agata Filipczuk. - Żeby odzwierciedlić to, kim jesteśmy i co lubimy, najprościej i najlepiej użyć odpowiednich kolorów, kształtów i faktur - dodaje projektantka z One Design. 

Posłuchaj
13:37 [CZWORKA] dajesz rade 27 listopad 2020 kolory.mp3 Kolory, która wzbogacają wnętrze (Dajesz radę/Czwórka) 

Wracają kremy i delikatne beże. Kolorem roku wg Instytutu Pantone jest klasyczny niebieski Agata Filipczuk

Trendy w urządzaniu wnętrz zmieniają się tak jak i w modzie. Po okresie, w którym dominował styl industrialny z czarnymi dodatkami i mocnymi kolorami na jednej ze ścian, przyszła pandemia i zaczęliśmy coraz więcej czasu spędzać w domach. - Zdaliśmy sobie sprawę, że mieszkanie musi być podzielone na strefy i to niezależnie od jego powierzchni - tłumaczy rozmówczyni Ady Janiszewskiej. - Te strefy możemy wyróżnić właśnie poprzez kolory. Tam, gdzie pracujemy, wybrać neutralne, tam, gdzie śpimy, relaksujące - wymienia.  

Posłuchaj także:

Biophilic design jest wiodącym trendem w aranżacji przestrzeni w 2020 roku Agata Filipczuk

Wnętrza, żeby dobrze się w nich czuć, powinny być przedłużeniem naszych potrzeb i charakteru. - W czasie lockdownu zatęskniliśmy za kolorami morza, trawy, piasku. Za naturą - wyjaśnia projektantka. - Stąd coraz większa popularność stylu biofil.

Biophilia Design Trend 2020 / TrendsTV

Biofilią określa się potrzebę człowieka do utrzymywania związku ze światem przyrody. To zjawisko obecne jest w wielu dziedzinach życia, także w projektowaniu i urządzaniu wnętrz. - Biofilia to powrót do wełny i ratanu. To także tworzenie zielonych ścian i roślinnych instalacji - tłumaczy Agata Filipczuk. - Jeśli natomiast chodzi o kolory, to sięgajmy po jasne i mocne odcienie barw naturalnych. Jeśli zestawimy je ze sobą tak, jak to jest w naturze, nie popełnimy błędów - podsumowuje. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Ada Janiszewska

Gość: Agata Filipczuk (projektantka, One Design)

Data emisji: 27.11.2020

Godz. emisji: 14.09

kul


Czytaj także

Kapelusze, berety, czapki. Co nosimy w tym sezonie?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 18:00
- Nakrycie głowy jest kropką nad "i" każdej stylizacji - podkreśla trener wizerunku Marta Pożarlik. - W tym sezonie to nieodłączny element naszej garderoby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dresy staną się "ekskluzywnym strojem" przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 13:27
Zamknięci w domach Polacy stawiają na wygodę i kupują głównie sportowe ubrania. W czasie pandemii obserwujemy prawdziwy odwrót od mody formalnej.
rozwiń zwiń