Sposób na relaks - masaż, który pomoże oczyścić umysł

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 15:19
Relaks jest zazwyczaj rzeczą, na którą w codziennej pogoni nie mamy czasu i odkładamy go na "później". Tymczasem czas na odpoczynek warto znaleźć w każdym wieku i w każdej życiowej sytuacji. Idealnym rozwiązaniem jest zabieg masażu?
Audio
  • Masaż to lekarstwo dla ciała, ale także dla zmęczonej duszy? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Yuriy Maksymiv

włosy fryzjer 1200.jpg
Łysienie z wiekiem. Jak odzyskać czuprynę?

Długotrwały stres może powodować negatywne skutki dla naszego zdrowia, dlatego, jak przekonywała w Czwórce masażystka Dominika Nikiel, warto znaleźć chwilę na odpoczynek i relaks. - Masaż jest idealnym rozwiązaniem, bo dotyczyć może całego ciała, nie tylko pleców. Masujemy także klatkę piersiową, nogi i stopy, ręce, głowę i twarz, są masaże sportowe, ajurwedyjskie, masaże kamieniami, czekoladą, polinezyjskie czy lomi lomi - tłumaczy Dominika Nikiel. - Zawsze wcześniej przeprowadzamy szczegółowy wywiad, podczas którego dowiadujemy się m.in. jakie oczekiwania ma pacjent i który masaż będzie dla niego odpowiedni.       

W masażu nie chodzi tylko o ciało, czyli zwyczajne rozluźnienie mięśni. To także czas na relaks i "wyłączenie głowy" Dominika Nikiel    

Jaki masaż wybrać dla siebie, jak przygotować się do pierwszej wizyty i czy można skutecznie masować się samemu? Czy u masażysty powinniśmy mieć przy sobie specjalną odzież "zabiegową" i po co mężczyznom podczas masażu stringi? Czy warto kupować masaż jako prezent? I czy kobiety-masażystki powinny masować wyłącznie kobiety, a mężczyźni - mężczyzn? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Dominika Nikiel (masażystka)

Data emisji: 30.11.2018

Godzina emisji: 14.07

kd/kul

Czytaj także

Otyłość - kiedy zaczyna się choroba i jak jej uniknąć?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 18:00
Dawniej postrzegana była jako symbol dostatku i bogactwa. Dziś ma ją 20 proc. Polaków, choć pewnie wcale nie jest ona im potrzebna. Zła dieta, brak ruchu, geny - to wszystko może prowadzić do nadwagi, a nawet otyłości, czyli stanu który nie pozostaje obojętny dla zdrowia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmęczenie - choroba czy przewrażliwienie?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 15:00
Nie mam siły, nie chce mi się - czy to znaczy, że jestem leniem? Niekoniecznie, być może to syndrom chronicznego zmęczenia, kolejna choroba cywilizacyjna, na którą cierpią przede wszystkim młodzi i aktywni zawodowo ludzie, a której etiologia wciąż nie jest do końca znana.
rozwiń zwiń