Pies w mieście. Jak zadbać o jego komfort?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 13:51
W programie porozmawiamy z ekspertami o tym, jak nasze czworonogi postrzegają miasto, co jest dla nich bezpieczne, a co nie.
Jak wychować psa, żeby był posłuszny?
Jak wychować psa, żeby był posłuszny? Foto: eva_blanco/shutterstock

W poniedziałkowe popołudnie spróbujemy zrozumieć, dlaczego pewne sytuacje w miejskiej rzeczywistości mogą być dla naszych czworonożnych członków rodziny przytłaczające, a także poszukamy możliwości rozwiązania tych problemów.

Jak je przyzwyczaić psa do życia obok samochodów, tramwajów, czy elektrycznych hulajnóg? O tym już w najbliższy poniedziałek po 14.00 w "Dajesz radę - Kacper i jego zwierzaki". Gościem Czwórki będzie Katarzyna Migdał, współautorka poradnika "Pies w mieście. Jak wypracować dobre nawyki".

W Czwórce rozważaliśmy to, w jaki sposób psy postrzegają miasto, i to jak sprawić, by były w nim szczęśliwe. Jak przyznała wówczas Agnieszka Nojszewska z akademii "Dobry pies", psy były w życiu ludzi, są i będą. Więc trzeba nauczyć się z nimi koegzystować w taki sposób, by wszyscy byli zadowoleni. - Nie możemy decydować o innych, a wyłącznie o sobie. Każdy ma prawo żyć tak, jak chce. Dlatego, jeśli ktoś marzy o tym, żeby mieć psa, nie wolno mu tego zabraniać - tłumaczyła.

Sprawdź także:

Jak oceniała zaś w Czwórce Małgorzata Piszczek, biolog i architekt krajobrazu, w wielu miastach dokonano w ostatnim czasie rewitalizacji, a place zalano betonem. - Lubimy otaczać się sterylną przestrzenią, a to nie jest środowisko przyjazne zwierzętom - tłumaczyła ekspert. Jak podkreślała, zwierzęta są równie pełnoprawnymi mieszkańcami miast, jak my, bo były na tych terenach przed nami. - To my stworzyliśmy nasze osady na bogatych pod względem przyrodniczych gruntach - tłumaczyła ekspert. 

Sprawdź także:

***

Na audycję Dajesz radę w poniedziałek (03.04) po godz. 14.00 zaprasza Kacper Kowalczyk.

kd


Zobacz więcej na temat: Czwórka zwierzęta miasto
Czytaj także

Wakacje z pupilem. "Spraw, by dla niego lato też było frajdą"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 19:17
Niektórzy zabierają czworonogi na wakacje ze sobą, inni wolą zostawić pupila w domu, pod opieką bliskich lub zawożą swoich podopiecznych m.in. do specjalnego hotelu dla zwierząt. 
rozwiń zwiń