Powstanie Warszawskie według nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 19:30
- Poznałam wielu powstańców i dotarło do mnie, że to nie tylko postaci z książek i filmów, ale prawdziwi ludzie i ich historie - mówi Ania, która jest wolontariuszką w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Audio
  • "Powstanie Warszawskie - moje życie" autorstwa Julii Machnowskiej (Reportaż/Czwórka)
Muzeum Powstania Warszawskiego to miejsce, gdzie można poznawać historię z bliska
Muzeum Powstania Warszawskiego to miejsce, gdzie można poznawać historię z bliskaFoto: By AdrianGrycuk [CC BY-SA 3.0 pl] via Wikimedia Commons

Zobacz także
Powstanie znicze 1200.jpg
Dzisiejsi dwudziestolatkowie. Czy walczyliby w powstaniu?

- Nie lubiłam Warszawy, dopóki mama nie wciągnęła mnie z przedwojenne kino. Ówcześni bohaterowie zakochani byli w stolicy. Chciałam dowiedzieć się, dlaczego, a potem wpadłam w to jak śliwka w kompot - wspomina bohaterka reportażu i tłumaczy, że dziś zafascynowana jest historią. - Nie potrafię zajmować się czymś na 10 procent, jak wpadnę w jakiś temat, to jak w studnię, cały świat znika.

Z czasem zaczęła studiować historie warszawskich powstańców, niektórych poznała osobiście. - Pierwszy był pan, z którym spotkałam się półtora roku temu. Do dziś mamy kontakt - opowiada w Ania. W reportażu wspomina także o swojej pracy wolontariuszki w Muzeum Powstańca.

***

Tytuł reportażu: "Powstanie Warszawskie - moje życie" 

Autorka reportażu: Julia Machnowska

Data emisji: 13.10.2015

Godzina emisji: 11.00

Reportaż przygotowany przez Studio Dokumentu i Reportażu Polskiego Radia

kd/tj

Czytaj także

Sentymentalny spacer z dźwiękiem

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 17:30
Fonograf, gramofon, telewizor, magnetofon czy walkman, kiedyś były najnowocześniejszymi zdobyczami techniki, dziś to eksponaty z muzeum w Niepołomicach. Warto wybrać się tam w fonograficzną podróż.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wilamowice. Ocalić miasteczko od zapomnienia

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 16:42
Wilamowice, niewielkie miasteczko w województwie śląskim, to jedyne miejsce w Polsce, które ma swój własny język oraz nietypowe bogactwo kulturalne.
rozwiń zwiń