"Niezwykli przybysze" promują swoją kulturę na Mazowszu

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 08:00
Do niewielkiej szkoły gminnej w północnej części Mazowsza przybyli niecodzienni goście - zagraniczni studenci z Japonii, Gruzji i Turcji.
Audio
  • Reportaż "Niezwykli przybysze" Ewy Michałowskiej (Reportaże w Czwórce)
Rozmowa z zagranicznymi studentami, którzy nie mówią w języku polskim zmusza uczniów do władania angielskim. To nauka poprzez kontakt z drugim człowiekiem - przekonują nauczyciele.
Rozmowa z zagranicznymi studentami, którzy nie mówią w języku polskim zmusza uczniów do władania angielskim. To nauka poprzez kontakt z drugim człowiekiem - przekonują nauczyciele. Foto: Glow Images/East News

- Przyjechała trójka studentów, którzy najczęściej podczas lekcji języka angielskiego promują swoje państwa. Przedstawiają kulturę, promują obyczaje i język - mówił szef mazowieckiej placówki. W reportażu "Niezwykli przybysze" autorstwa Ewy Michałowskiej dowiadujemy się, w jaki sposób przebiegają wyjątkowe zajęcia, a także słuchamy wypowiedzi zagranicznych gości. Zaś uczniowie opowiadają, co wynoszą z tych międzynarodowych spotkań i tłumaczą, dlaczego warto uczyć się języków obcych.

Zobacz więcej: Reportaże w Czworce <<<

***

Autorka reportażu: Ewa Michałowska (przy współpracy Wiesława Paszty)

Tytuł reportażu: "Niezwykli przybysze"

Data emisji: 12.04.2016

Godzina emisji: 11.00

Reportaż przygotowany przez Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

kd/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Renomowana szkoła średnia w małej wiosce

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2015 11:00
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej w powiecie żuromińskim to szkoła XXI wieku. Poziomem dorównuje placówkom w dużych miastach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wilamowice. Ocalić miasteczko od zapomnienia

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 16:42
Wilamowice, niewielkie miasteczko w województwie śląskim, to jedyne miejsce w Polsce, które ma swój własny język oraz nietypowe bogactwo kulturalne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcje po kaszubsku. By tradycja nie umarła

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 11:02
W maleńkiej miejscowości Głodnica 24 lata temu reaktywowano wiejską szkołę, w której dzisiaj młodzież uczy się języka kaszubskiego.
rozwiń zwiń