Czwórka prosto z festiwalu Tauron - Nowa Muzyka

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 10:40
- Trzeba przyznać, że Sampha potrafi zrobić niesamowite show. Ale podczas festiwalu usłyszymy 48 wykonawców z 19 krajów świata, a w tym bardzo silną reprezentację Polski - mówili dziennikarze Czwórki, Patryk Grabowski i Mateusz Tomaszuk, którzy na żywo relacjonowali wydarzenia z Katowic. 
Audio
  • Relacja z festiwalu Tauron - Nowa Muzyka 2018 (Muzyczne Biuro Podróży/Czwórka)
Publiczność podczas festiwalu Tauron - Nowa Muzyka 2018 w Katowicach
Publiczność podczas festiwalu Tauron - Nowa Muzyka 2018 w KatowicachFoto: Bartosz Bajerski/Czwórka

Najbardziej urokliwa muzyczna letnia miejscówka powróciła do Doliny Trzech Stawów. Tauron - Nowa Muzyka to czołowe wydarzenie w Polsce, prezentujące co roku najciekawszych debiutantów i największych klasyków współczesnej elektroniki, ale nie tylko. Podczas festiwalu w Katowicach, w weekend 28 czerwca - 1 lipca, usłyszeliśmy artystów jazzowych, rockowych i hiphopowych. Wśród zapraszanych gości znaleźli się również przedstawiciele muzyki współczesnej i awangardy.

W trakcie 13. edycji imprezy funkcję oficjalnego klubu festiwalowego pełniły Sztauwajery, a my relacjonowaliśmy dla Was to, co się tam działo. Czwórka objęła festiwal swoim patronatem. Zobacz więcej PATRONATY CZWÓRKI >>>

Oprócz festiwalowego wydania audycji "Muzyczne Biuro Podróży" i prezentacji artystów z tegorocznego line-upu Tauron Nowa Muzyka nie zabrakło na antenie Czwórki relacji z całego dnia imprezy - w "Wiadomościach Radiowej Czwórki" oraz w audycji "Klucz Kulturowy".

W Sztauwajerach "nasi ludzie" obecni byli oczywiście także muzycznie. Zagrali tam DJ BertHarper  Mr. Lex.

Zobacz więcej Off Festival - subiektywny przegląd line'upu >>>


Nasi dziennikarze muzyczni na Tauron 2018, Patryk Grabowski i Mateusz Tomaszuk/fot. Bartosz Bajerski/Czwórka Nasi dziennikarze muzyczni na Tauron 2018, Patryk Grabowski i Mateusz Tomaszuk/fot. Bartosz Bajerski/Czwórka

***

Tytuł audycji: "Muzyczne Biuro Podróży"

Prowadzą: Mateusz TomaszukPatryk Grabowski

Data emisji: 30.06.2018

Godz. emisji: 18.05

mat. pras./kd/jp

Czytaj także

Jarocin Festiwal 2017. "Rządzi się swoimi prawami"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 13:04
- Chodzi nam o różnorodność i jakość artystyczną, nie oglądamy się na trendy, a robimy swoje - tłumaczył w Czwórce Michał Wiraszko, dyrektor artystyczny Jarocin Festiwalu, wokalista grupy Muchy. W tym roku w Jarocinie zagrają więc Decapitated, Illusion, ale także m.in. Tomasz Stańko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tralala". Mateusz Pospieszalski od jazzu do rocka

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 00:02
Mateusz Pospieszalski mówił w Czwórce o swojej najnowszej płycie "Tralala" wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. - Jestem człowiekiem dość energetycznym, a scena tylko to we mnie wyeksponowała - przyznał w rozmowie z Maćkiem Szajkowskim. Jak tłumaczył, ten krążek właśnie to pokazuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alt-J: jesteśmy grupą trochę folkową

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 23:01
Pod koniec ubiegłego roku światło dzienne ujrzał ich czwarty już krążek pt. "Relaxer", na którym znalazł się m.in. utwór "House if the rising sun" z 1964 roku grupy The Animals. - W pewnym sensie uważamy się za zespół folkowy i fajnie jest wziąć na warsztat folkowy numer - tłumaczyli muzycy w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń