Ostróda Reggae Festiwal. Zespół Dubska trzyma kciuki za uczestników Czwórka Reggae Contest

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 10:58
Festiwal reggae w Ostródzie trwa w najlepsze. Za sobą swój występ ma kapela Dubska. Na ostródzkiej scenie pojawili się już 11 raz. Dziś kibicują debiutantom, z nadzieją, że na reggae scenie będzie ich coraz więcej. A my czekamy na Czwórka Reggae Contest i jego zwycięzcę. 
Dubska
DubskaFoto: mat. pras.

1200x660-photo_01.1 czwórka reggae contest ostróda.jpg
Czwórka Reggae Contest. Plenerowe "Będzie głośno" - finaliści przed finałem

Dubska wystąpili na czerwonej scenie Ostróda Reggae Festiwal. Jak wspominali organizatorzy imprezy, Piter i Maken, to zespół, bez którego 20. odsłona festiwalu nie byłaby taka sama. 


Posłuchaj
06:16 czwórka muzyczne biuro podróży 11.07.2021.mp3 Diana i Dymitr z zespołu Dubska opowiadają o Ostróda Reggae Festiwal, Czwórka Reggae Contest i swojej najnowszej płycie (Czwórka/Muzyczne Biuro Podróży)

 

Dziś Ostróda to ważne miejsce na mapie muzyki reggae. Festiwal w tym roku obchodzi jubileusz swojego istnienia. - Ostróda to na pewno kolebka tej muzyki w Polsce, to dobre miejsce, żeby zacząć, ale kapele tu są na wysokim poziomie, powiem nieskromnie - mówi Diana. - Trochę trzeba zasłużyć, żeby tu być. Wszystkim kibicujemy i mamy nadzieję, że więcej kapel reggae powstanie w Polsce i nie tylko - dodaje. 

ZOBACZ TAKŻE Czwórka Reggae Contest - kto wystąpi w finale konkursu? 

Niedawno ukazał się najnowszy album Dubska "BDG Roots Rockers". Dymitr zdradza, że część kompozycji z tej płyty było prezentowanych podczas koncertu online, ale w realu dopiero w Ostródzie wybrzmiały te piosenki. - Dawno nie mieliśmy takiej przyjemności jak dziś - podkreślają muzycy. - Na próbach towarzyszył nam uśmiech, że będziemy mogli wystąpić przed publicznością. Bardzo się z tego cieszymy i mamy nadzieję, że będziemy dalej mogli grać koncerty na żywo, bo to energia - dodają. 


Piotr Piter Kolaj, archiwum pryw 1200.jpg
Ostróda Reggae Festival 2021. Kto wystąpi w tym roku?

Najnowsza płyta zespołu prezentuje odważne podejście do reggae. Pokazuje, że kapela nie stoi w miejscu. - Ta płyta jest trochę rootsowa, ale też z nowoczesnymi dźwiękami, co mnie bardzo cieszy, że idziemy z duchem czasu, a jednak też nie opuszczamy korzeni - ocenia Diana. 

Dymitr wspomina pierwszy koncert zespołu na Ostróda Reggae Festiwal. - Nie byłem z niego zadowolony - ocenia. - Ale dostaliśmy nagrodę za sekcję rytmiczną. Dziś zagraliśmy już 11 raz. 

W niedzielę o 16.00 na Ostróda Reggae Festiwal wystąpią trzy kapele, finaliści konkursu Czwórka Reggae Contest. Dziś poznamy laureata konkursu. - Mamy nadzieję, że będzie więcej młodych zespołów, które sięgają do tych brzmień i tego pulsu - podkreślają muzycy Dubska. 

***

Audycja: Muzyczne Biuro Podróży

Prowadzący: Patryk Grabowski

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 11.07.2021

Godzina emisji: 16.37

pj

Czytaj także

O kim będzie głośno w polskim reggae?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 13:40
Damian Sikorski reprezentuje Czwórkę na święcie muzyki reggae, które co roku odbywa się w Ostródzie z inicjatywy Piotra Kolaja i przy wsparciu Mirosława 'Makena' Dzięciołowskiego, autora Czwórkowej "Strefy Dread".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka Reggae Contest. Plenerowe "Będzie głośno" - finaliści przed finałem

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 19:30
Damian Sikorski prowadził audycję prosto z Amfiteatru w Ostródzie. Gośćmi byli organizatorzy festiwalu i zespoły, które zakwalifikowały się do finału konkursu Czwórka Reggae Contest. Finał konkursu odbędzie się 11 lipca o godz. 16 w Amfiteatrze w Ostródzie (Red Stage). Ostróda Reggae Festiwal odbywa się pod patronatem Czwórki. 
rozwiń zwiń