Czwórka Reggae Contest 2021. Kto wystąpi w finale konkursu?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 18:39
Ostróda Reggae Festival w niedzielę 11 lipca rozpocznie się występami 3 finalistów Czwórka Reggae Contest, wybranych przez jury spośród 18 nadesłanych do konkursu zgłoszeń. Na scenie Amfiteatru wystąpią: Barwy, Myasta oraz Boleo & Follow the Riddim.
Finaliści tegorocznej odsłony Czwórka Reggae Contest
Finaliści tegorocznej odsłony Czwórka Reggae ContestFoto: mat. pras.

ORF-2021-I-I-edition-ogloszenie1200.jpg
Ostróda Reggae Festival pod patronatem Czwórki

Konkurs od lat jest bardzo ważną częścią ostródzkiego festiwalu i stał się najważniejszą platformą promocji artystów związanych z reggae. Przed laty swoje pierwsze kroki stawiali tam tacy popularni artyści jak Tabu czy Junior Stress. Zwycięzca może liczyć na promocję na antenie radiowej Czwórki, nagrodę finansową oraz występ na ORF 2022. Wyboru dokona jury w dniu finałowego koncertu, rozpoczynającego się o godzinie 16.

Czytaj także:

Yelram koncert 1200BB.jpg
Yelram. Koncert zwycięzców Czwórka Reggae Contest

Barwy to międzygatunkowe dziecko pandemicznych czasów - wynik bezprzewodowego połączenia, które nawiązali producent i kompozytor Maciej "Matcha" Kwiecień, basista Janusz Rutkowski (m.in. The Bartenders) oraz nawijacz i beat-boxer Filip "Fifo Samaritan" Tarnowski (Positive Reggae Rockers). To również reakcja na potrzebę wolności od ograniczeń myśli i kreacji – czerpania z dowolnych barw czy technik tworzenia muzyki. Niedawno wypuścili swój pierwszy singiel "Freedom Anthem" z udziałem legendy jamajskiego reggae Winstona Reedy i zagrali swój… pierwszy koncert.

POSŁUCHAJ Maken o Ostróda Reggae Festival w "Strefie Dread"

Myasta łączą pozytywne reggae z takimi stylami jak dancehall, raggamuffin, rap, ska, rock, alternatywa. Przez 5 lat istnienia występowali m.in. na Reggae na Piaskach, Zgrzytowisko, Stacja Cooltura, Ostoya Festival czy CSW Reggae Festival. Niewątpliwie największym sukcesem zespołu jest wydanie w ubiegłym roku debiutanckiego albumu "Na dobrym kursie" nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, pokonując w czwórkowym konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno" ponad 300 artystów z całego kraju.

Czytaj także:

Boleo to wokalista i autor tekstów związany z reggae od 2005 roku. Wcześniej śpiewał w grupie Niagara. W 2017 roku postanowił nagrać solowy album. Niejako przy okazji powstała formacja Boleo & Follow The Riddim. W 2019 roku wydali płytę "Follow The Riddim". W grudniu ub. roku pojawił się ich singiel z gościnnym udziałem Damiana Syjonfama. Obecnie są w trakcie nagrań drugiego albumu.

***

mat. pras./kd

Czytaj także

Dub Pistols z nowym krążkiem "Addict". "Muzyka z pozytywną energią"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 22:01
Światło dzienne właśnie ujrzał kolejny album od Dub Pistols, zatytułowany "Addict". Na krążku znajdziemy jedenaście kawałków, pełnych pozytywnych emocji. Ale nie tylko. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ostróda Reggae Festival 2021. Kto wystąpi w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 12:05
- Zapraszam na Ostróda Reggae Festival 2021. Będzie to wydarzenie, podczas którego będziemy przekazywali koncepcję szacunku, miłości i tolerancji do siebie - mówi na antenie Czwórki szef festiwalu Piotr "Piter" Kolaj. 20. odsłona festiwalu odbędzie się w dniach 9-11 lipca pod patronatem Czwórki. 
rozwiń zwiń