Ostróda Reggae Festival 2021. Kto wystąpi w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 12:05
- Zapraszam na Ostróda Reggae Festival 2021. Będzie to wydarzenie, podczas którego będziemy przekazywali koncepcję szacunku, miłości i tolerancji do siebie - mówi na antenie Czwórki szef festiwalu Piotr "Piter" Kolaj. 20. odsłona festiwalu odbędzie się w dniach 9-11 lipca pod patronatem Czwórki. 
Piotr Piter Kolaj
Piotr Piter KolajFoto: arch.pryw.

- Na początku kwietnia podjęto decyzję, że Ostróda Reggae Festival musi się odbyć. W zależności od sytuacji pandemicznej i obowiązujących przepisów byliśmy gotowi na dwie formy - opowiada gość audycji. - Cieszymy się, że festiwal odbędzie się w amfiteatrze. Amifiteatr ma 2500 miejsc. Osoby zaszczepione nie liczą się do limitów.

Posłuchaj
60:50 2021_06_21 22_01_06_PR4_Strefa_Dread.mp3 Piotr "Piter" Kolaj opowiada o zbliżającym się Ostróda Reggae Festival 2021 (Strefa Dread/Czwórka)

Przez trzy dni święta reggae w Ostródzie będzie wiele się działo. Mimo że ze względu na sytuację pandemiczną nie pojawią się gwiazdy z Jamajki, jak zapowiada gość audycji, będzie barwnie i ciekawie. - Mamy całkiem pokaźne podwórko rodzimych zespołów, które tak naprawdę są w stanie zagwarantować festiwal na odpowiednim poziomie, dlatego je przypominamy - opowiada. - Mamy nadzieję, że festiwal w Ostródzie będzie fajnym wydarzeniem.

Jedną z największych festiwalowych atrakcji będzie Brinsley Forde, wokalista i założyciel legendarnej formacji reggae Aswad. Tym razem pojawi się w towarzystwie śmietanki polskiej sceny muzycznej w specjalnym projekcie. - Koncert Brinsley Forde Aswad Experience, w którym usłyszymy największe przeboje zespołu, wyszedł ze strony Brinsleya. To jest człowiek, który muzykę ma mocno zakorzenioną we krwi - tłumaczy Piotr "Piter" Kolaj. - Fajnie, że powstał projekt, w którym uczestniczy czołówka polskich muzyków, bo zdradzę, że m.in. zagra Marek Piotrowicz, który znany jest z zespołu Świetliki, Bartek Mrowiński, Piotrek Maślanka z zespołu Paprika Korps, byli członkowie Bakshish i członkowie zespołu Shashamane. Wieloosobowy, barwny skład spowoduje, że koncert, który odbędzie się w sobotę 10 lipca, będzie wyśmienitym wydarzeniem i zostanie w pamięci wszystkich.

Zobacz >>> Patronaty Czwórki

Podczas trzech festiwalowych dni na scenach w Ostródzie wystąpią również między innymi Johny Rockers, Dubska, Gutek, Bakshish, Vavamuffin, Shashamane, Paprika Korps, Habakuk, Mesjash& I-Grades, Jah Love Soundsystem i Violinbwoy.


Yelram 1200.jpg
Ostróda Reggae Festival 2019. Grupa Yelram wygrała Czwórka Reggae Contest

Słuchaj także:

Wystartował już Czwórka Reggae Contest. Odbywający się podczas Ostróda Reggae Festival konkurs to najważniejsza krajowa platforma promocyjna dla artystów związanych z reggae. - W związku z okolicznościami konkurs został ogłoszony w tym roku dość późno, jednak z tego, co udało mi się podejrzeć, jest dużo zgłoszeń zespołów - mówi organizator festiwalu. - Zgłoszenia można wysyłać do soboty 26 czerwca, potem gremium organizacyjne wybierze trzy zespoły, które wystąpią w niedzielę 11 lipca na festiwalowej scenie. Mam nadzieję, że pokażemy najlepsze z zespołów młodego pokolenia.

Konkurs po raz piąty odbędzie się pod szyldem Czwórki. Zwycięzca wystąpi w radiowym studiu, a jego koncert zostanie profesjonalnie zarejestrowany i wyemitowany na naszej antenie.


***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Piotr "Piter" Kolaj (szef Ostróda Reggae Festival)

Data emisji: 21.06.2021

Godzina emisji: 22.05

aw

Czytaj także

Dub Pistols z nowym krążkiem "Addict". "Muzyka z pozytywną energią"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 22:01
Światło dzienne właśnie ujrzał kolejny album od Dub Pistols, zatytułowany "Addict". Na krążku znajdziemy jedenaście kawałków, pełnych pozytywnych emocji. Ale nie tylko. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miss Pat: dedykowaliśmy się naszej kulturze

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 22:00
Ma 83 lata, chińsko-indyjskie korzenie, jest legendą w historii reggae - Miss Pat. Jej początki w biznesie nie były łatwe, przeszkadzała płeć, jednak po latach już nikt nie kwestionuje jej roli i zasług. 
rozwiń zwiń