Miłość z happy endem wciąż się wydarza

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 07:50
Pozytywna wizja miłości w kinie zdarza się rzadko. Reżyserzy i scenarzyści wola pokazywać kłótnie, kryzysy i rozstania.
Czy miłość długoletnia zdarza się jeszcze w życiu i kinie?
Czy miłość długoletnia zdarza się jeszcze w życiu i kinie?Foto: Pixabay/CC/jarmoluk

Jednak dobre wzorce, przekazywane wprost bez terapii szokowej, mogą na nas zadziałać terapeutycznie. W dokumencie "Nie opuszczaj mnie "widzowie dostają nadzieje, że związek może być długoletni, piękny i prawdziwy. 98-letni Jo Byeong-Man i 89-letnia Jang Kye-yeol są małżeństwem od 76 lat. Spłodzili dwanaścioro dzieci, pogrzebali szóstkę z nich, a ich relacja jest wypełniona młodzieńczą czułością.

Jak wytrwać wiele lat w związku? Jak pielęgnować w sobie uczucie? Odpowiedzi w filmach poszuka Beata Kwiatkowska w rozmowie z psychologiem - Martyna Harland. 

***

Na dyskusję w audycji "Tryb głośnomówiący" zapraszamy w środę (29.06) od godz. 20.00. Filmową fikcję z rzeczywistością połączy Beata Kwiatkowska.

pj/kd

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM miłość
Czytaj także

Mezalians w życiu i kinie - jak bardzo nam przeszkadza?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 09:11
Kino uwielbia temat miłości, której na drodze stają różnice wykształcenia czy statusu społecznego zakochanych. A jak jest w prawdziwym życiu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rafał Rutkowski: koniec miłości jest jak Tour de France

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 14:01
- Jeśli ludzie potrafią dogadać się, rozstanie może być znośne. Jeśli nie, zaczyna się wyścig. Kto kogo wyprzedzi i "co uda mu się wyrwać" - wyjaśnia aktor komediowy Rafał Rutkowski.
rozwiń zwiń