Schronisko - to nie wakacje dla psa. Nie porzucaj!

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 19:50
- Przed wakacjami obserwujemy wzrost liczby porzucanych zwierząt, szczególnie psów i kotów - mówi Łukasz Balcer z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. - Ludzie sobie szukają wymówek, a po prostu nie zasługują na takiego przyjaciela.
Audio
  • Łukasz Balcer (Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami) i Małgorzata Dzwonkowska wolontariuszka schronisk dla zwierząt opowiadają o akcji "Nie porzucaj" (Się mówi/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: crossfirecw/Flickr

Zwierzęta są często przywiązywane do drzew albo wypuszczane na drogach szybkiego ruchu. Tymczasem porzucanie zwierząt to przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat więzienia. Celem kampanii "Nie porzucaj" jest zwrócenie uwagi na rosnącą skalę problemu bezdomności czworonogów, ale też przemówienie do wyobraźni tych właścicieli, którzy chętnie zrzuciliby z siebie odpowiedzialność za oswojone zwierzę.

- Ludziom się zwierzęta nudzą - mówi Łukasz Balcer. - Wydatek na hotel dla zwierząt, gdy sami jedziemy na urlop, to koszt, którego ludzie nie chcą ponosić. Dlatego porzucają psy i koty. Podrzucają je pod ogrodzenia schronisk, przywiązują do drzew - wyjaśnia.

Małgorzata Dzwonkowska zdradza, jak duże pole działania mają wolontariusze, którzy chcą pracować ze zwierzętami. Specjaliści podkreślają, jak ważne są procedury adopcyjne, by pies ponownie nie przeżył traumy.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Łukasz Balcer (Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami,
kierownik schroniska w Celestynowie), Małgorzata Dzwonkowska (wolontariuszka schronisk Józefów i Kundelos)

Materiał: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 30.06.2016

Godzina emisji: 14.00

pj


Czytaj także

Psie wakacje: basen, bieżnia, klimatyzacja

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 18:00
Najczęściej psy i koty zostawiamy u rodziny, albo przyjaciół, ale są też takie miejsca, w których nasze czworonogi poczują się jak na ekskluzywnych wakacjach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aplikacje podróżne. Z urlopu zrobią wyprawę życia

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 17:30
Poinformują o pogodzie, lokalnych przysmakach, atrakcjach turystycznych a nawet o zawartości dwutlenku węgla w komunikacji miejskiej. - Większość aplikacji mobilnych dla turystów jest darmowa i coraz częściej działa w trybie off-line - mówi twórca aplikacji, Michał Tajchert.
rozwiń zwiń