Polskie Radio
Section05
pies

Zagraniczne podróże ze zwierzętami - o czym pamiętać?

Wakacyjne wyjazdy i urlop w towarzystwie zwierząt domowych to także obowiązki dla ich właścicieli. O czym pamiętać, aby podróżować bezpiecznie i zgodnie z prawem?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio wakacje urlop podróże podróże zagraniczne Podróże rodzinne podróże po Polsce ŚWIAT POLSKA POLSKA społeczeństwo zwierzęta zwierzęta domowe służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo samolot samoloty pies kot porady

"Obowiązek zapewnienia godnej egzystencji". Sejmowe siły zgodne ws. projektu dot. zwierząt w służbach mundurowych

W Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu nowelizacji ustawy o Policji, która reguluje status zwierząt w służbach mundurowych podległych MSWiA, w Służbie Więziennej i w Siłach Zbrojnych RP. Zakłada on między innymi, że zwierzę po zakończeniu służby pozostanie na stanie formacji, a pierwszeństwo do przejęcia nad nim opieki będzie miał jego dotychczasowy opiekun.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta pies służby i bezpieczeństwo Sejm POLSKA

Jak polskie prawo chroni zwierzęta?

Prawa zwierząt łączą polityków od prawa do lewa. Tak samo, jak sprzeciw w poszerzaniu praw zwierząt, który jest ponadpartyjny. Czy są one częścią szeroko rozumianego kodeksu etycznego? Czy da się różnicować prawa zwierząt w zależności od tego, jaki jest ich status? Wreszcie jak państwo polskie chroni zwierzęta? W audycji "Gdzie jest Pan Cogito" staramy się odpowiedzieć na te pytania.
Zobacz więcej na temat:  prawa zwierząt ustawa ochrona zwierząt Małgorzata Raczyńska-Weinsberg VIVA! Akcja dla zwierząt pies koty PSY