Polskie Radio
Section05
pies

"Problem nasila się w wakacje". Właściciele porzucają starsze i schorowane psy

Wakacje to niestety taki czas, kiedy psy zaczynają przeszkadzać niektórym opiekunom. Powód? Kolidują z urlopowymi planami, są za stare albo po prostu chorują. - Właściciele często podwożą je do bramy naszej placówki i zostawiają - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Dorota Okrasa ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej pies zwierzęta schronisko dla zwierząt Lublin

Ukraina z psiej perspektywy i współczesne greckie tragedie

- Opowiadanie świata z psiej perspektywy sprawia, że możemy z niego wyjąć rozmaite elementy. Pies patrzy na swoich państwa oraz ludzi pojawiających się w ich życiu trochę tak, jak kosmita patrzyłby na ziemian - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Gociek, który wraz z Łukaszem Orbitowskim przedstawił książkę Wiktorii Ameliny "Dom dla Doma".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA literatura KSIĄŻKA książki czytelnictwo społeczeństwo pies

Zatrzymano właściciela psów, które zagryzły człowieka. Usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci

- Zatrzymano właściciela psów, które zagryzły 48-latka w gminie Jeziorzany (lubelskie). Prokuratura przedstawiła mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci - poinformowała we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka. Skierowano też wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja przestępczość pies lubelskie regiony służby i bezpieczeństwo

Dzień Psa. Pupile Ojców Niepodległości. Dorek, Moryc, Bystrek i... Pies

To, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, wiadomo nie od dziś. Słabość do tych czworonogów przejawiali również mężowie stanu. Dziś w Polsce obchodzony jest Dzień Psa. Z tej okazji przypominamy pupili Ojców Niepodległości. Zwierzęta te były ich wiernymi towarzyszami, obrońcami, a nawet... natchnieniem literackim. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA pies PSY Józef Piłsudski Roman Dmowski Ignacy Jan Paderewski Wojciech Korfanty Wincenty Witos Ignacy Daszyński wakacje 2021