Polskie Radio
Section05
schronisko dla zwierząt

Działalność schronisk dla zwierząt w czasie epidemii

– Mamy 40 bezdomnych psów, koty, 60 bocianów, dziewięć saren, trzy lisy, ptaki drapieżne, sowy, kruki. Wszystkie są na naszym utrzymaniu i codziennie muszą być nakarmione, oporządzone i leczone – mówi lekarz weterynarii Radosław Fedaczyński z Centrum Adopcyjnego Lecznicy "Ada" w Przemyślu. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka pomoc społeczeństwo Piotr Łodej Koronawirus w Polsce wolontariat zwierzęta pies koty schronisko dla zwierząt epidemia

SOR. O działalności Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt - OTOZ Animals

- Podczas interwencji widzimy krzywdę zwierząt. To wywołuje negatywne emocje. Długo sobie z tym nie radziłam, ale zwyciężyła empatia i siła budowana dzięki zwierzętom - mówiła w Polskim Radiu 24 o swojej społecznej pracy Sylwia Zając, inspektor i wolontariusz związana  z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo społeczeństwo obywatelskie zwierzęta domowe pies schronisko dla zwierząt

Publicysta: Rafał Trzaskowski ma duży problem wizerunkowy

– Rafał Trzaskowski szuka winnych po stronie rządu, gdy coś mu nie wychodzi. (…) Sytuacja, w której prezydent miasta lub jego ludzie próbują przerzucić winę za to, że brakuje 1,5 mln zł na schronisko dla psów, jest nie do wygrania – powiedział w "Debacie poranka" Mirosław Skowron z "Super Expressu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Rafał Trzaskowski Warszawa schronisko dla zwierząt polityka

Rafał Trzaskowski odpowiada na zarzuty ws. schroniska "Na Paluchu"

- Schronisko "Na Paluchu" czeka na decyzję państwowej spółki PPL w sprawie długoterminowej umowy dysponowania gruntem, dzięki której moglibyśmy wyremontować sporą część schroniska - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zauważył przy tym, że premier Mateusz Morawiecki, który deklarował spotkanie ws. placówki, mógłby pomóc w tej konkretnej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski regiony schronisko dla zwierząt

"Komentarz Dnia": schronisko "Na Paluchu", Miasto Jest Nasze, Tomasz Grodzki

Gośćmi "Komentarza Dnia" byli: Karol Gac ("Do Rzeczy") i Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"). Publicyści dyskutowali m.in. o schronisku dla bezdomnych zwierząt "Na Paluchu", a także o wystąpieniu Miasto Jest Nasze z koalicji z Platformą Obywatelską w Warszawie oraz o marszałku Senatu Tomaszu Grodzkim.
Zobacz więcej na temat:  Karol Gac Miasto Jest Nasze schronisko dla zwierząt Warszawa Nasz komentarz Tomasz Grodzki Senat