"We Are Done" Poli Rise i Andy'ego Warda to opowieść o relacji i o pandemii

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 12:41
We współpracy z Andy'm Wardem Pola Rise przedstawia nam się w zupełnie nowej odsłonie. Artystka odchodzi od skandynawskich brzmień, idzie w stronę popu. 
Pola Rise i Andy Ward
Pola Rise i Andy WardFoto: Robert Mainka/mat. promocyjne/Warner Music

Grubson_jarecki 1200.jpg
GrubSon, BRK i Jarecki na scenie Czwórki - przeżyjmy to jeszcze raz!


"We Are Done" to już trzeci singiel i klip tej polsko-australijskiej pary muzyków, którzy cały czas współpracują online. Artyści prezentują nam bardzo ciepłe popowe brzmienia. 


Posłuchaj
08:06 czwórka stacja kultura 26.01.2021 sikorski.mp3 Pola Rise opowiada o singlu "We Are Done" i współpracy z Andy'm Wardem (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Polę i Andy'ego połączyła siła muzyki. Poznali się na Instagramie. Artystka usłyszała utwór Andy'ego "Let me down" i postanowiła do niego napisać, a on odpowiedział. - Już po pierwszej rozmowie postanowili, że nagrają wspólnie jedną piosenkę. Była nią właśnie "Mama Said",
a następnie okazało się, że kompozycji będzie więcej i powstanie album długogrający - przypomina Damian Sikorski. 

- Bardzo się cieszę, ze przy tych utworach nie mieliśmy żadnych koncepcji. Nie działaliśmy z premedytacją, tylko kierowaliśmy się intuicją i tym, co w duszy gra - podkreśla artystka. - Nie było oczekiwań, nie było konceptu. Dzięki temu projektowi wyrzuciłam pewne ograniczenia. 

Nauczyłam się od Andy'ego, że nie trzeba zakładać, że to będzie super skoczna piosenka albo ballada, tylko zacząć tworzyć i zobaczyć, co z tego wyjdzie Pola Rise

Pola Rise/Pola Rise & Andy Ward - Mama Said [Official Music Video]


Dziś okazuje się, że utwór "We Are Done" możemy odczytywać w dwóch wymiarach, z jednej jest to opis toksycznej relacji, a z drugiej to symboliczne rozliczenie z minionym rokiem.

- Głównym tematem tego tekstu było rozstanie, dosyć toksyczna relacja miedzy ludźmi, którzy próbują się rozstać, ale coś im to uniemożliwia - opowiada Pola Rise. - Gdy zdecydowaliśmy się, że będzie to singiel, spotkałam się Natą Szadą, odpowiedzialną za teledysk i doszłyśmy do wniosku, że taka sama relacja jest między światem, a pandemią - chcemy się rozstać, ale cały czas powracamy do siebie. Kolejne fale pandemii wciąż nas nawiedzają. W teledysku chcieliśmy pokazać wszystkie stany pandemiczne, one są oczywiście bardzo przerysowane - dodaje. 

Zdaniem artystki w klipie każdy może odnaleźć swoją historię i emocje, jakie nim targały w 2020 roku. - Jestem mega zadowolona z tego teledysku - podkreśla rozmówczyni Damiana Sikorskiego. - Uważam, że udało nam się pokazać pełną historię. Teledysk jest super dopełnieniem piosenki - dodaje. 

Pola Rise/Pola Rise & Andy Ward - We Are Done [Official Music Video]

Posłuchaj także:

Dzięki pracy online Pola Rise otwiera się na nowe gatunki muzyczne, na nowe współprace. 

- Po płycie "Anywhere but here" byłam w takiej kropce, wiedziałam, że nie chcę robić drugiej takiej samej płyty. Tkwiłam w schemacie skandynawskim, ale wiedziałam, że mam ochotę na skok w bok. Kręciłam się w kółko, nie umiałam podjąć decyzji -  zdradza artystka. - Wtedy pojawił się Andy - bardzo mnie to rozwinęło - podkreśla. 

Dziś Pola Rise przyznaje, że ma już energię i pomysł na drugą solową płytę, choć dziś skupia się na współpracy z Andy'm. - Mam nadzieję na spotkanie z Andy'm i wspólne koncerty - podkreśla. Już dziś artyści mają pomysły na swoje koncerty live i nowe wersje live nagranych utworów. 


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Damian Sikorski

Data emisji: 26.01.2021

Godzina emisji: 10.40

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kwiat Jabłoni: w nowych piosenkach spełniamy swoje marzenia

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 19:50
"Mogło być nic", a będzie płyta. Nowy krążek duetu Kwiat Jabłoni ukaże się dokładnie dwa lata po premierze debiutanckiej płyty - 5 lutego 2021 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cykl na ferie. Muzyka inspiruje - Pharrell Williams

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 16:18
Ferie to dobry czas na realizację muzycznych marzeń. O tym, jak się do tego zabrać opowiada Damian Sikorski - dziennikarz muzyczny i pomysłodawca konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno".
rozwiń zwiń