Aneta i Alicja Konieczek - siostry z Polski pokażą klasę w Tokio?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 13:53
Siostry Konieczek zakwalifikowały się na Igrzyska Olimpijskie i już są w Japonii. - Marzenia się spełniają, i nasze właśnie się spełniły - mówią lekkoatletki w rozmowie z Czwórką. 
Siostry Aneta Konieczek i Alicja Konieczek podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Poznaniu
Siostry Aneta Konieczek i Alicja Konieczek podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski w PoznaniuFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

grafika, Tokio, serwis specjalny, Polskie Radio 1200x660 - 02.png
ZOBACZ WIĘCEJ Serwis specjalny Tokio 2021 >>>

Na razie obie Polki mieszkają 6 godz. od Tokio i jak przekonują, najbardziej doskwiera im upał. - Biegałam bez nakrycia głowy, więc nabawiłam się udaru dwa dni temu - wspominała Aneta Konieczek. W Czwórce sportsmenki mówiły też o japońskiej kuchni. - Jesteśmy pierwszy raz w takiej sytuacji, więc zmagamy się troszkę z jedzeniem, bo polska dieta bardziej nam odpowiada od tutejszej - tłumaczyły. 

Posłuchaj
09:51 _PR4_AAC 2021_07_23-09-16-43.mp3 Siostry Aneta Konieczek i Alicja Konieczek przygotowują się do startu w Tokio (Rozbiegani/Czwórka) 

Obie na co dzień mieszkają dziś w Stanach Zjednoczonych. Alicja trenuje w Kolorado pod okiem amerykańskiego biegacza Dathana Ritzenheina, w przeszłości rekordzisty USA w biegu na 5 km i brązowego medalistę Mistrzostw Świata w biegu półmaratońskim. - Staram się dodawać energii mojej grupie, wydaje mi się, że to pomaga zapomnieć o bólu na treningu i stresie związanym ze startami. Jednak obie mamy obie duże szczęście do trenerów, ufamy im i dobrze nam się z nimi współpracuje. - tłumaczyła Alicja Konieczek. Aneta Konieczek, oprócz tego, że uprawia sport na poziomie olimpijskim, wciąż studiuje na Uniwersytecie w Oregon Eugene. - Wydaje mi się, że łączenie edukacji ze sportem jest w USA łatwiejsze niż w Polsce. Tu zajęcia układane są pod treningi - tłumaczyła biegaczka. 

Czytaj także:

Bieg, w którym wystartują zaplanowano na 1 sierpnia. Siostry pobiegną na 3 km z przeszkodami. - Mamy nadzieję, że uda nam się przekonać inne dziewczyny do trenowania biegania z przeszkodami. To nieco zapomniana dyscyplina, o której nie słychać wiele, mamy nadzieję, że uda się to zmienić - mówiły siostry. - Teraz damy z siebie wszystko, trzeba będzie dostosować taktykę do biegu, który nas czeka, ustawić się i zawalczyć o najwyższą pozycję - tłumaczyły siostry. 

***

W historii polskiej obecności na olimpiadach najbardziej "medalodajną" dyscypliną była lekkoatletyka. W sumie nasi lekkoatleci zdobyli 57 krążków. Czy uda nam się zdobyć medale i pobić rekordy? O prognozach, przewidywaniach, oczekiwaniach i nadziejach - mówi dziennikarz Darek Matyja.

Posłuchaj
03:15 _PR4_AAC 2021_07_23-09-10-28.mp3 Co wydarzy się podczas tej olimpiady? Rozmowa z Darkiem Matyją (Rozbiegani/Czwórka) 

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Portal PolskieRadio24.pl z okazji tego wielkiego święta sportu przygotował specjalny serwis - tokyo2020.polskieradio24.plPolskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Aneta i Alicja Konieczek 

Data emisji: 23.07.2021

Godzina emisji: 09.08

kd