Pochwała niedoskonałości. Michał Anioł o domowych melodiach

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2022 13:40
- Pierwszą płytę - "U" - nagrałem u siebie, piosenki na EP-kę też zrobiłem w domu. To zmniejsza dystans między mną a słuchaczami. Bo komponuję tam, gdzie później słucha się mojej muzyki - we własnym pokoju - opowiada Michał Anioł.
Michał Anioł w studiu Czwórki.
Michał Anioł w studiu Czwórki.Foto: Czwórka/Kamil Jasieński

Artysta ma na koncie dwa wydawnictwa - debiutancki album i EP-kę "Bo to się zwykle tak zaczyna". Na pierwszej płycie znalazło się 10 utworów, które pokazują prawdziwe piękno ludzkich relacji, błędów i kruchych momentów, jakimi wypełnione jest życie. Minialbum to cztery numery inspirowane piosenką Mieczysława Fogga - spójna opowieść o relacji romantycznej - od jej początku aż do smutnego końca. Wydawnictwo promuje singiel "To nie miało tak boleć", o którym gość Czwórki mówi „numer przeklęty”. - Zrobiłem go w trzy godziny na niestrojącej gitarze. W momencie, w którym chciałem coś wyedytować w kompozycji, nie mogłem tego zrobić, ponieważ gitara była tak specyficznie rozstrojona, że nic nie dało się do niej dograć. Zostawiłem ją w oryginalnej wersji, nanosząc tylko drobne poprawki - wspomina muzyk. - Niedoskonałość w sztuce bardzo mnie inspiruje. To coś, co nadaje jej większą wartość. To podprogowe emocje, które dają poczucie bliskości.  

Piosenki z obu płyt można teraz usłyszeć na żywo, bo Michał Anioł ruszył w pierwszą solową trasę. - Intensywnie się do tego przygotowywałem, ze szczegółami zaplanowałem set i zadbałem o odpowiedni, koncertowy klimat. Na scenie występuję sam. Gram na drum padach, na klawiszach, na gitarach i śpiewam - wymienia rozmówca Uli Kaczyńskiej. - To dla mnie i dla mojej muzyki nowa przestrzeń, ale kontakt z publicznością jest bardzo naturalny. To jest tak, jakbym grał w pokoju dla bliskich znajomych.

Posłuchaj
16:38 CZWÓRKA Wszystko gra - michal aniol 15.06.2022.mp3 Pomiędzy debiutem a EP-ką. Michał Anioł o numerach, które nagrywa w domu (Wszystko gra/Czwórka)

Michał Anioł - To nie miało tak boleć (Official Video) | Michał Anioł

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Michał Anioł 

Data emisji: 15.06.2022

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Coals: "Tamagotchi" to muzyka tła, "Rewal" jest do śpiewania

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2022 15:50
- Nadal jesteśmy między offem a mainstreamem, ale otworzyły się przed nami drzwi, dzięki którym może uda nam się wypłynąć na szersze wody - zapowiada duet Coals. Nowa EP-ka zespołu nosi tytuł "Rewal" i jest dostępna w wersji cyfrowej.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

1988: "Ruleta" to ja w bardziej przystępnej wersji

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 14:32
- Już nie raz pokazałem, że potrafię uderzyć w bardzo eksperymentalne rejony, ale "Ruleta" jest inna. Ten album to bardziej przystępna forma mnie, ale też wyzwanie dla moich gości – mówi 1988 producent muzyczny i współtwórca nieistniejącego już duetu Syny.
rozwiń zwiń