UTDF dziękuje za fantastyczną atmosferę, którą stworzyli goście festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2022 11:45
Za nami 13. odsłona festiwalu Up To Date. Usłyszeliśmy 53 koncerty, liveacty, djsety, część z nich na Czwartej Scenie Czwórki, która od pięciu lat jest stałym punktem imprezy. W Białymstoku było przyjacielsko, pięknie i był vibe.  
UPTF 2022. Czwarta Scena Czwórki - 1988 Ruleta Live.
UPTF 2022. Czwarta Scena Czwórki - 1988 Ruleta Live.Foto: Radosław Kamiński

Czwórkowa scena na festiwalu Up To Date pojawiła się już piąty raz i jak zwykle wprowadziła bardzo różnorodne polskie brzmienia. Na naszej scenie zagrali m.in. glamrockowy zespół Swayzee, jazzowa formacja Klawo, producent muzyczny 1988, a wraz z nim czołówka polskiej rapsceny. 

Goście Up To Date Festival przyznają, że choć bolą nogi, to dwa festiwalowe dni minęły bardzo szybko. Zdradzają, że atmosfera imprezy ich pochłania. Są tacy, w których Up To Date wyzwala skrajne emocje, mówią o nim, że to festiwal przewrotny, którego w piątek nienawidzą, a w niedzielę już za nim tęsknią. 

Niezwykle popularną akcją festiwalu, która cieszyła się i w tym roku ogromną popularnością, jest projekt "Wyślij pocztówkę do Babci". Festiwalowe kartki lecą do babć, dziadków, rodziców. Stali bywalcy festiwalu mają swoje kolekcje pocztówek na lodówce. 

Festiwalowa scena umieszczona na parkingu pod stadionem miejskim to znak charakterystyczny Up To Date, Pałac Branickich to miejsce wbudowane w festiwal. Uczestnicy uważają, że nie da się znaleźć nic lepszego. Zwracają też uwagę, że zmienia się też publiczność tej imprezy. - Up To Date staje się miejscem dojrzałego słuchacza. Słuchacza, który wie, po co tu przyjeżdża. 


Posłuchaj
04:55 czwórka pierwsze słyszę 05.09.2022 utdf.mp3 Up To Date Festival 2022 za nami - wrażenia uczestników festiwalu i plany organizatorów (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Jędrzej Dondziło, dyrektor artystyczny imprezy, przyznaje, że był to jeden z niewielu Up To Date'ów, podczas którego mógł obserwować wydarzenie, co zawdzięcza spokojowi na backstage'u. - Dziś, gdy festiwal dobiega końca, bardzo chciałbym, żeby to dalej trwało - przyznaje i już myśli o kolejnej odsłonie imprezy. - Zawsze mam listę artystów, których bym chciał zaprosić. W przypadku Up To Date ten proponowany lineup kształtuje się po drodze, bo to są nazwiska, które wschodzą w danym momencie. My tych artystów wyłapujemy w biegu niemalże. Myślę, że będziemy się jeszcze bardziej profilować, uderzać w na wskroś nowoczesne rzeczy, świeże, ale kilku klasyków sobie pewnie nie odpuścimy - zdradza.

Nie jest wykluczone, że 14. odsłona Up To Date odbędzie się w jakimś cieplejszym miesiącu 2023 roku. - Ten sezon festiwalowy w Polsce mocno pokazał, że imprez powstało o wiele więcej, a możliwości nabywcze publiczności zmalały z racji na inflacje i kroczący kryzys gospodarczy - zauważa rozmówca Małgorzaty Jakubowskiej. - To się też odbiło na frekwencji Up To Date'a na stadionie. Było to widać w liczbach, które spływały do nas, organizatorów, na szczęście nie wizualnie - dodaje. - Cieszymy się, że mimo wszystko tyle ludzi do nas przyjechało, bo większość to publiczność przyjezdna. Dziękujemy za tą piękną atmosferę, którą wykreowali - podkreśla. 

Up To Date Festival 2022 odbył się pod patronatem Czwórki >>>   

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Materiał: Gosia Jakubowska

Data emisji: 05.09.2022

Godzina emisji: 7.16

pj

Czytaj także

Up To Date 2022: dużo perkusji, glam rock i organy kościelne

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2022 19:30
Za nami 13. odsłona festiwalu Up To Date w Białymstoku. To jedna z najważniejszych w Polsce imprez z muzyką elektroniczną i niezależną, która odbywa się pod patronatem Czwórki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka na Up To Date Festival 2022. "Było klawo"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2022 17:30
- Pozdro jazz - tak grupa Klawo powitała publiczność na festiwalu Up To Date w Białymstoku. - Świetny klimat, dobra energia, a Salon Ambientu dosłownie rozłożył nas na łopatki - opowiadają Malina Midera i Konstanty Kostka. - Mamy nadzieję, że wkleiliśmy się w festiwalowy vibe. 
rozwiń zwiń