"Business Techno". W co gra Up To Date Festival?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2022 07:00
W tym roku Up To Date Festival gra od 2 do 4 września, a jego uczestnicy będą mogli zagrać w "Business Techno" i tym samym spełnić marzenie o własnym klubie w Berlinie albo o gigu na Ibizie. 
Up To Date Festiwal - 2021 rok.
Up To Date Festiwal - 2021 rok.Foto: Radek Kamiński

Instagramizacja parkietów, czyli techno zjada swój ogon 

"Business Techno: The Game" powstała z myślą o tegorocznej odsłonie festiwalu. Jak zapowiadają twórcy gry, planszówka otwiera wrota do sławy i magicznego świata Techno-Influencerów, w którym nic nie jest niemożliwe, włącznie z totalną katastrofą i podniebnym sukcesem. Zanim jednak poznaliśmy szczegóły tego wydawnictwa, na stronie festiwalu pojawiła się informacja o wprowadzeniu nowej waluty. - Powiedzieliśmy światu, że wprowadzamy Techno Coina i czekaliśmy na reakcję. Świat przyjął to w dwójnasób: jedni śmiali się, inni potraktowali to serio i dali wyraz swojemu niezadowoleniu. Tymczasem Techno Coin jest zamknięty w kartonowym pudełku razem z grą "Business Techno" - opowiada współorganizator imprezy Czarek Chwicewski. - Uczestnik rozgrywki ma kilka równoległych zadań do zrealizowania, a jednym z nich jest "śmiech przez łzy", bo to, co gdzieniegdzie dzieje się z kulturą techno, przypomina zjadanie własnego ogona. I dodaje, że  w branży pojawiły się takie pojęcia jak m.in. "instagramizacja parkietów", a kunszt artystyczny często przegrywa z kontentem w mediach społecznościowych. 

"Białystok i Detroit najtańsze, najbardziej plastikowy jest Dubaj"

"Business Techno: The Game" - oprócz rozrywki - ma być także dosadnym komentarzem na temat tego, co dzieje się w kulturze techno. - To symulacja rzeczywistości, więc w grze płaci się Techno Coinami, chodzi do techno-wróżki i walczy z techno-klątwą - opowiada Chwicewski. - Mamy planszę, kostki i pionki. Poruszamy się po kwadracie i możemy kupować miejsca. Najtańszy jest Białystok, ale tuż za nim mamy Detroit. Berlin zajmuje największą część planszy, ale tak najbardziej "plastikowo-szlachetnym" miejscem w świecie techno jest Dubaj, gdzie możemy dolecieć prywatnym techno-odrzutowcem.  

Posłuchaj
10:02 CZWÓRKA NDT - technocoin 02.09.2022.mp3 Techno biznes i Techno Coin w wydaniu Up To Date (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

Czwórka na Up To Date Festival

UTDF odbywa się po raz 13., a Czwórka po raz kolejny jest patronem tego wydarzenia. Nasza ekipa jest już na miejscu i przygląda się ostatnim przygotowaniom do imprezy. - Wszystkie sceny są już gotowe i tak na dobrą sprawę brakuje tylko uczestników, którzy dziś dotrą do Białegostoku - relacjonuje Gosia Jakubowska. - Kultowy maluch Up To Date stoi w korytarzu między scenami Techno i Beats, drugi taki pojazd znajdziecie w samym sercu festiwalu, czyli przy Czwartej Scenie Czwórki.

True.dat - Czwarta Scena Czwórki @ Up To Date Festival 2021 | Up To Date Festival

UTDF 2022 w Czwórce: rekacje i audycje specjalne - SPRAWDŹ >>>

Jak opowiadał w "Stacji Kultura" Piotrek Truszkowski aka true.dat, dziennikarz, didżej i opiekun Czwartej Sceny Czwórki, muzyczny kierunek sceny jest ustalony od samego początku. - Prezentujemy ciekawy polski rap, nie zamykamy się na soul i jazz, w programie mamy elektroniczne live acty i didżejów z wyborną selekcją - mówił. W tym roku na naszej scenie wystąpią m.in. Miły ATZ, 1988 i zespół Klawo.

Posłuchaj
01:48 CZWÓRKA NDT - kuba piatkowski 02.09.2022.mp3 Kto wystąpi na Up To Date 2022? (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Marta Zinkiewicz 

Materiały przygotowali: Gosia Jakubowska i Kuba Piątkowski 

Data emisji: 02.09.2022

Godzina emisji: 08.35

kul

Czytaj także

Na co poświęcamy wolny czas?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 12:40
Pandemia zmienia wiele naszych nawyków. Także tych, które dotyczą spędzania czasu wolnego. Mamy go dużo więcej. Co z nim robimy? Jak się okazuje najwięcej czasu spędzamy w domach. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wczasy w PRL-u. Ostatni dzwonek na ostatni turnus

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 11:40
- Ośrodki wczasowe były wspólnym mianownikiem dla wielu ludzi urodzonych w czasach PRL-u. Ja co prawda nie spędzałem w nich wakacji, ale postanowiłem zbadać ten fenomen, uwiecznić na zdjęciach i ocalić od zapomnienia - mówi Marcin Wojdak - fotograf i autor książki "Ostatni turnus. Pocztówki z wczasów w PRL-u". 
rozwiń zwiń