Oscyp 2023. Co będzie się działo podczas zawodów snowboardowych?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2023 14:49
Zaprosimy na relację z wyjątkowych zawodów, odbywających się pod patronatem Czwórki. Zajrzymy także do parków snowboardowych i spotkamy się z podróżnikiem Rafałem Królem.
Snowboarding to zdaniem wielu - więcej niż sport
Snowboarding to zdaniem wielu - więcej niż sportFoto: shutterstock/Ipatov

Już 28 stycznia odbędą się zawody "Oscyp Snowboard Contest". To jedne z najstarszych zawodów snowboardowych w Polsce, inicjatywa tworzona przez zawodników i dla zawodników. Impreza odbywa się pod patronatem Czwórki.Na pewno nie zabraknie tam Michała Ligockiego, który też liczy na spotkanie z grupą zimowych przyjaciół. 

W rozmowie z Czwórką zdradził, że atmosfera Oscypa jest wyjątkowa, a to nakręca i pobudza riderów, by dać z siebie trochę więcej. Prognozy pogody na nadchodzący weekend też sprzyjają zawodnikom. Snowboardzista czeka na spotkanie z kolegami ze starszej i młodszej gwardii sportowców. Liczy, że na stoku spotka słuchaczy Czwórki. 

Już kolejny rok odbywa się jednak nie tylko Oscyp ale i Oscypek, czyli zabawa dla najmłodszych, którą zorganizowano, by "wkręcać młode pokolenia w snowboardową zajawkę". 
ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki <<<

W programie sprawdzimy także, które snowparki warto odwiedzić w czasie ferii zimowych. Gościem Czwórki będzie także Rafał Król. Podróżnik, polarnik, fotografik, projektant sprzętu stosowanego w ekstremalnych warunkach, publicysta, ekspert do spraw bezpieczeństwa, twórca serwisu internetowego poświęconego podróżom i bezpieczeństwu "Expeditions", o najczęściej popełnianych błędach w górach. 

***

Na audycję Co Was kręci zapraszamy w niedzielę (29.01) po godz. 11.00. Program poprowadzi Jeremi Angowski.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka snowboard
Czytaj także

#snowtrack - Piotr Rubens Rubik i jego zimowe przeboje

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2022 22:10
#snowtrack to nasza playlista na zimę. Specjalnie dla Czwórki muzycy wybierają swoje ulubione utwory, idealne do szaleństw na śniegu, spacerów i zimowego relaksu. Tym razem swoimi zimowymi przebojami podzielił się Piotr Rubens Rubik.
rozwiń zwiń