#snowtrack - Piotr Rubens Rubik i jego zimowe przeboje

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2022 22:10
#snowtrack to nasza playlista na zimę. Specjalnie dla Czwórki muzycy wybierają swoje ulubione utwory, idealne do szaleństw na śniegu, spacerów i zimowego relaksu. Tym razem swoimi zimowymi przebojami podzielił się Piotr Rubens Rubik.
Rubens (Piotr Rubik)
Rubens (Piotr Rubik)Foto: Sony Music Polska/mat. prasowe

Piotr Rubens Rubik to jeden z najbardziej uzdolnionych gitarzystów młodego pokolenia, obecnie zasila szeregi koncertowe, ale jest także współkompozytorem wielu piosenek Darii Zawiałow. Wcześniej współpracował z grupą Lemon, Produkuje też dla Mroza i wielu innych artystów. Jest również częścią projektu Mazolewski/Porter. Specjalnie dla Czwórki stworzył listę dziesięciu utworów, które pozwolą umilić ferie.


Z gitarą na ferie

- Ferie kojarzą mi się z tym, że jako dzieciak grałem na gitarze, słuchałem płyt i jeździłem na koncerty lub warsztaty muzyczne. Właściwie tak spędzałem ferie - mówi Piotr Rubens Rubik. - Nigdy nie jeździłem do Białki Tatrzańskiej na narty, tylko do Mikołajek na warsztaty. Ten scenariusz powtarzał się co roku. Z biegiem lat spróbowałem sportów zimowych. Bardzo lubię, cenię i szanuję tę aktywność, ale do pewnego momentu moim sportem zimowym była gitara.


Jimi rozwala

Pierwszy utwór, który Piotr zaproponował na Czwórkowy snowtrack to "All Along the Watchtower" Hendriksa. - To utwór, który zdecydowanie przypomina mi młodzieńcze lata i początki z gitarą. Będąc nastolatkiem, bardzo namiętnie go słuchałem podczas ferii zimowych i nie tylko - mówi artysta. - Do dzisiaj mnie ta piosenka rozwala.

Źr. Youtube/The Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower [rtve/video]


Brzmienie na ferie

W zestawieniu znalazło się także Radiohead i "Fake Plastic Trees" oraz Arctic Monkeys "One for the Road". - Ten utwór pojawia się, gdy myślę o zimowej playliście. Znajduje się też na niej Bon Iver St. Vincent z utworem "Roslyn" - wylicza gość audycji. - To jest numer dla mnie osobiście bardzo feriowy, bardzo zimowy. Dużo go słuchałem w ostatnich tygodniach i uważam, że jest piękny.

Na snowtracku Piotra Rubensa Rubika znaleźli się też tacy wykonawcy jak Jungle, Tame Impala, Bruce Springsteen, The Beatles i Drake. - Gdy podchodziłem do układania tej playlisty, spojrzałem też na to, czego ostatnio słucham, czego słucham zimą. I są to nieprzekłamane, autentyczne moje zimowe przekonania muzyczne - mówi Piotr Rubens Rubik.


Czas na solo

Sam artysta obecnie zapowiada solowy album. Czas pandemii sprawił, że zamknął się w domowym studiu i nagrał kilka kompozycji, a także zaśpiewał. W kwietniu ukaże się minialbum Piotra zatytułowany "Wynoszę się stąd" - krążek zapowiada singiel zatytułowany "Wszystko OK".


Źr. Youtube/Rubens - Wszystko OK? (Official Video)

Zimowa playlista Piotra Rubensa Rubika:

  • 1. Jimi Hendrix - All Along the Watchtower
  • 2. Radiohead - Fake Plastic Trees
  • 3. Arctic Monkeys - One for the Road
  • 4. Bon Iver St. Vincent - Roslyn
  • 5. Childish Gambino - Redbone
  • 6. Jungle - Casio
  • 7. Tame Impala - Elephant
  • 8. Bruce Springsteen - Hungry Heart
  • 9. The Beatles - Getting Better
  • 10. Drake - Hold On, We’re Going Home

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 08.02.2022

Godzina emisji: 11.15

aw

Czytaj także

WaluśKraksaKryzys. "Atak" przyziemnych opowieści

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 11:00
Ma w sobie coś z Kopciuszka. Pojawił się pod koniec roku wraz z singlem "Tuż przed północą" i zamieszał w głowie nie tylko Królowi. - Pantofelek też zgubiłem, ale o tym już nie zaśpiewałem - śmieje się WaluśKraksaKryzys. W tym roku artysta zadebiutuje krążkiem "Atak", ale Złotą Płytę i tak ma już na swoim koncie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

#snowtrack - czego słucha Maciek Wachowiak z Max Bravura zimą?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2022 14:15
Nieważne czy zima, czy lato, gdy w sercu gra muzyka! Stąd pomysł na przegląd najlepszych kawałków, które świetnie się sprawdzą podczas zimowego szaleństwa! Specjalnie dla Czwórki, muzycy przygotowują swoją zimową playlistę. Jako pierwszy swoimi muzycznymi fascynacjami dzieli się z nami Maciej Wachowiak z zespołu Max Bravura.
rozwiń zwiń