Ada Fijał: "Taniec na strach" to piosenka dla żartu i na poprawę humoru

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 15:00
Ada Fijał - aktorka i osobowość medialna. W swojej twórczości wciela się w różne role, zarówno na ekranie, jak i w mediach społecznościowych. Tym razem, w utworze "Taniec na strach", zaraża optymizmem.
Ada Fijał w Czwórce
Ada Fijał w CzwórceFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

"Dla fanu i spontanu"

- To mały muzyczny powrót z przymrużeniem oka. Moim motto, jak u Edith Piath, jest "niczego nie żałować" - mówi gość Czwórki. - Kierując się tą maksymą, wróciłam do muzyki. W pandemii miałam takie myśli, co bym chciała jeszcze zrobić, i poczułam, że dla własnego fanu i spontanu chciałabym coś nagrać. Mam nadzieję, że piosenka spodoba się i poprawi ludziom humor.

Tekst do utworu "Taniec na strach", a także wcześniejszej ekologicznej piosenki Ady Fijał napisała Karolina Czarnecka. Artystki spotkały się, tworząc wspólny projekt "Żelazne waginy 2.0" - połączenie kabaretu, stand-upu i musicalu autorstwa Michała Walczaka. Nie jest to więc ich pierwsza twórcza kolaboracja. - Chciałam, żeby w tej piosence był powrót do myślenia abstrakcyjnego. Takie lekkie i kolorowe poczucie humoru - nie do końca serio. Ponieważ cenię humor i podejście Karoliny do życia, zaprosiłam ją do współpracy - opowiada rozmówczyni Kasi Dydo. - Muzykę stworzył Paweł Smakulski, który współpracuje z Sarsą, a za produkcję i realizację był odpowiedzialny Maciek Stendek, z którym już wcześniej pracowałam. 


"Bawić ludzi to mnie kręci"

Ada Fijał przyznaje, że ta piosenka to eksperyment, a nie spektakularny powrót muzyczny. - Traktuję muzykę jako jeden ze środków wyrazu. Gram w teatrze, w filmie, nagrywam śmieszne filmiki, które można oglądać w moich mediach społecznościowych - tłumaczy. - Moją misją jest poprawianie ludziom humoru. Robię więc różne zabawne rzeczy i tę nagrywaną w szafie wśród kolorowych ubrań piosenkę też tak potraktowałam. Bawić ludzi - to mnie kręci.

Źr. Yotube/TANIEC NA STRACH (singiel nagrany w szafie) | Ada Fijał


"Przez różowe okulary"

Jak na eksperyment przystało, w takim klimacie także utrzymany jest teledysk, który, jak mówi gość audycji, powstał (a jakże!) na spontanie. - Do zabawy zaprosiłam znajomych i prawdziwego chemika. Kupiłam menzurki, do których wlewałam kolorowe płyny, pojawił się także suchy lód - opowiada artystka. - W mieszkaniu powstał prawdziwy klimat laboratorium.

Optymizm i patrzenie na świat przez różowe okulary to metoda Ady Fijał na szarość dnia i niepewne czasy. - Mam nadzieję, że moja piosenka ma pozytywny przekaz - mówi gość Czwórki. - Nasze myślenie też ma wpływ na to, co robimy i jak się zachowujemy. Zalecam, żeby sobie czasem te różowe okulary założyć.


Posłuchaj
20:49 Czwórka/Stacja Kultura - Ada Fijał: "Taniec na Strach" 02.02.2023.mp3 Ada Fijał o piosence "Taniec na strach", twórczości i życiu "na spontanie" (Stacja Kultura/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Ada Fijał

Data emisji: 02.02.2023

Godz. emisji: 11.15

aw

Czytaj także

Pearl Jam. Damian Sikorski: album "Ten" niosą single

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2022 13:30
"Ten" to debiutancki album studyjny zespołu Pearl Jam, wydany 27 sierpnia 1991 roku nakładem Epic Records. To jedna z najważniejszych płyt muzyki rockowej, przełomowy krążek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Winylowe białe kruki - "Fankomat" zespołu Blenders w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 15:01
W cyklu "Białe kruki" Damian Sikorski opowiada o najcenniejszych wydaniach płytowych. Tym razem bohaterem audycji jest album zespołu Blenders. - Byli kolorowi, mieli odjazdowe pomysły umiejętnie połączone i świetne wideoklipy - mówi dziennikarz.
rozwiń zwiń