Żabson, Szpaku, Smolasty. Rap Wagary w pierwszy dzień wiosny

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2024 20:40
Czołówka polskiej sceny hip-hopowej przywita wiosnę w Krakowie. Na imprezie Rap Wagary wystąpią m.in. Żabson, Szpaku, Malik Montana, Otsochodzi i Smolasty.
Szpaku
SzpakuFoto: mat. prasowe
  • Rap Wagary to siedmiogodzinny maraton z polskim hip-hopem.
  • Na imprezie wystąpi czołówka krajowej sceny - m.in. Żabson, Malik Montana, Szpaku i Otsochodzi.
  • Koncert odbędzie się 21 marca 2024 roku w Tauron Arenie w Krakowie.

Pierwszy dzień wiosny na rapowej petardzie

W tym roku 21 marca będzie dniem "na wielkiej petardzie". Siedmiu topowych reprezentantów polskiej rap-sceny wystąpi na jednej imprezie, która odbędzie się w Tauron Arenie w Krakowie.

- Od dłuższego czasu docierały do mnie sygnały, że w środowisku hip-hopowym istnieje silna potrzeba uruchomienia dużej imprezy odbywającej się na początku wiosny - mówi organizator Rap Wagarów i właściciel agencji MOmusic, Marcin Owczarek - Wywodzę się z miasta studenckiego Wrocław, w którym przez lata, w pierwszy dzień wiosny na Wyspie Słodowej, odbywały się wielkie koncerty. Pomyślałem, że Kraków też zasługuje na taką imprezę. Najlepiej hip-hopową, bo dawno w tym mieście tak się nie grało.  

Kto wystąpi w Krakowie?

Tak pojawił się pomysł na Rap Wagary, na których wystąpią: Żabson, Szpaku, Malik Montana, Otsochodzi, Wac Toja, Smolasty i Young Multi.

- Siedmiu wyjątkowych, charyzmatycznych wykonawców zaprezentuje różnorodne oblicza polskiego hip-hopu. To będzie maraton polskiej rap-sceny - podkreśla gość Czwórki. - Artyści, którzy u nas wystąpią mają   kilkanaście wspólnych numerów. Szykuje się niezły Wu-Tang Clan na scenie, zwłaszcza, że Rap Wagary bedą trwać 7 godzin. Doszły do mnie słuchy, że Żabson już dogaduje się z kolegami ze sceny, więc te wspólne występy na pewno się odbędą. Natomiast Otsochodzi zapowiedział, że to będzie jego ostatni występ ze starym materiałem.

Rozmówca Marcina Matuszewskiego przyznaje też, że układając line-up, starał się uwzględnić wszystkie grupy wiekowe wśród fanów hip-hopu.

"Na imprezę zapraszamy po szkole"

- Nikogo nie namawiamy na wagary, nasza impreza odbędzie się "po szkole". Otwieramy bramy o 16.00, godzinę później rozpoczniemy koncert - dodaje Marcin Owczarek. 

Posłuchaj
06:25 CZWÓRKA Muzyyczny Lunch - rap wagary 23.02.2024.mp3 Rap Wagary - kto wystąpi w Krakowie? (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Marcin 'Duże Pe" Matuszewski

Gość: Marcin Owczarek (organizator imprezy)

Data emisji: 23.02.2024

Godzina emisji: 13.15

kul

Czytaj także

Swój, ale obcy. Kim jest i jak rapuje Pat?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2023 10:50
Są tacy, którzy twierdzą, że to do niego będzie należeć 2024 rok w polskim hip-hopie. Patryk Wójcik pochodzi ze Śląska, mieszka w Wielkiej Brytanii i jest gwiazdą TikToka. Jako Pat wydał album o "£5 Flights: Return", a ostatnio trafił do sieci jego najnowszy singiel "Five".
rozwiń zwiń
Czytaj także

52 Dębiec i Numer Raz - razem na płycie "0323"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 13:00
"0323" to nowy album 52 Dębiec. Płyta powstała z okazji dwudziestej rocznicy wydania słynnego "P-Ń VI". - Jubileusz postanowiłem świętować z muzyką. Ale nie chodziło mi o powrót do przeszłości, tylko o stworzenie czegoś nowego - opowiada "Hans" - raper, wokalista, autor tekstów i producent muzyczny.
rozwiń zwiń