Błażej Król nie chce słuchać, że kiedyś było lepiej. Chce odbudować siłę piosenki

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2024 15:34
W ubiegłym roku swoje urodziny uczcił płytą "W każdym (polskim) domu", w tym - nowym utworem "Nie chcę słuchać, że kiedyś lepiej było". Błażej Król mimo czterdziestki na karku przyznaje, że ma serce 16-latka i umysł 23-latka. 
Nowy utwór Błażeja Króla Nie chcę słuchać, że kiedyś było lepiej ukazał się w dniu 40. urodzin artysty.
Nowy utwór Błażeja Króla "Nie chcę słuchać, że kiedyś było lepiej" ukazał się w dniu 40. urodzin artysty.Foto: mat. prasowe/Sony Music Polska
  • Błażej Król już pracuje nad nowymi piosenkami. Z pewnością mają na nie wpływ jego 40. urodziny. 
  • Przyznaje, że już nie ściga się z koleżankami i kolegami z branży.
  • Artysta odłożył na bok elektronikę i sięgnął po gitarę akustyczną. 
  • W utworze "Nie chcę słuchać, że kiedyś lepiej było" z Błażejem Królem zagrał Adam Bałdych, światowej sławy skrzypek.

Błażej Król nie kazał długo na siebie czekać. Jak to ma w zwyczaju, jedną płytę kończy, a drugą zaczyna. Właśnie ukazał się jego najnowszy singiel "Nie chcę słuchać, że kiedyś lepiej było". 

Błażej Król słucha siebie

Damian Sikorski spotkał się z Błażejem Królem w dniu 40. urodzin muzyka, który przyznał, że mimo iż jego ciało wiotczeje, to ma mózg 23-latka, a serce 16-latka. - Młodość to jest coś, co docenia się, gdy się to traci - przyznał. - Podświadomie moje ciało i umysł robią podsumowania, koniec roku był ciężki. Lubię jednak spotykać się ze sobą tu i teraz. Coraz uważniej słucham siebie. 

Z wiekiem przychodzi czas, że człowiek uważniej i śmielej spędza czas sam ze sobą. Błażej Król wyjawia, że wciąż tego "bycia" się boi. - Za to w muzycznej warstwie chyba już, jak nigdy, nie ścigam się z moimi koleżankami i kolegami z branży - mówi. - Wracam w ten nurt mojego niepospiesznego pisania piosenek, trochę na przekór. Nigdy nie zrobiłem nic muzycznego wbrew sobie, choć wydaje mi się, że teraz mógłbym, ale tego coraz mniej potrzebuję. Widzę, że słuchacz, odbiorca, ci ludzie, którzy mi kibicują, chcą mnie prawdziwego z tymi wszystkimi fałdami, naroślami i niedociągnięciami.


Posłuchaj
13:15 czwórka muzyczny lunch 26.02.2024 błażej król 13.15.mp3 Błażej Król opowiada o swojej twórczości i singlu "Nie chcę słuchać, że kiedyś lepiej było" (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Elektronika idzie na bok. Czas na siłę piosenki 

Błażej Król odłożył na bok elektronikę i sięgnął po gitarę akustyczną. - Ja komponuję na gitarze akustycznej, ale potem wrzucam to do maszyny, produkuję, spotykam się z ludźmi, rozmawiam - zdradza szczegóły swojej pracy. - W tych utworach, które teraz powstały i pierwszym z nich jest "Nie chce słuchać, że kiedyś lepiej było", jest taki songwriting. Chcę odbudować siłę piosenki, żeby ona wygrała z produkcją, analizą. Tymi swoimi utworami chcę trochę "przeszkadzać".


Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Błażej Król (@krol_krol_)

Fantazje 40-latka

Błażej Król zalicza siebie do osób dość wylewnych, które niczego nie potrafią ukryć. Uważa, że wszystkie jego niedociągnięcia wyskakują na pierwszy plan. Dziś chce stanąć na scenie z gitarą akustyczną, z zespołem, już nie podbity komputerami i syntezatorami. - Chcę, by ten nerw jeszcze bardziej był na wierzchu, chcę się sprawdzić - podkreśla. - Już robiłem wiele rzeczy, a teraz będę sprawdzał się w piosenkach, które sprawdzą się z gitarą, ale też z Gorzowską Orkiestrą Dętą, z którą zagram już w maju. 

Czwórkowy gość ma już rozpisane koncerty na najbliższy czas. Pojawi się w Jarocinie, Wejherowie, Warszawie, Toruniu, Wrocławiu. W rozmowie z Damianem Sikorskim przyznaje, że w jego twórczości "dużo się dzieje", że w piosenkach pojawi się banjo, że nagrał wspólnie album z Kasią Nosowską

- Nie wiem, kiedy będzie ten nowy album. Spełniam swoje fantazje 40-latka. Będę grał to, co chcę, tam, gdzie chcę, i z kim chcę - tak jak zawsze - podkreśla. 

W utworze "Nie chcę słuchać, że kiedyś lepiej było" z Błażejem Królem zagrał Adam Bałdych, światowej sławy skrzypek. Gość Damiana Sikorskiego zdradza, że razem z Adamem pochodzą z jednego miasta, że uczęszczali do jednej szkoły muzycznej i zawsze mu trochę zazdrościł. Dziś spotkali się jak równy z równy, liczyło się dla nich dobro piosenki. 

Błażej Król ft Adam Bałdych - Nie chcę słuchać, że kiedyś lepiej było | Błażej Król

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski 

Gość: Błażej Król

Data emisji: 26.02.2024

Godzina emisji: 13.15

pj/wmkor

Czytaj także

Lesław Matecki: mój pierwszy album to płyta miejsc i ludzi

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2023 10:40
- To jest podróż muzyczna po miejscach, które odwiedziłem i w których grałem. Na płycie zebrałem dźwięki, które kiedyś słyszałem, zapamiętałem, ale nie potrafiłem ich nazwać - opowiada Lesław Matecki. Jeden z najlepszych polskich gitarzystów sesyjnych wydał właśnie swój pierwszy album zatytułowany "Matecki".  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stan Zapalny i "Moje momenty". Premiera w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2024 14:30
Pierwszą płytę wydał w 2022 roku. Od razu na winylu i z 12 piosenkami. Teraz Stan Zapalny powraca z kolejnym wydawnictwem "Moje momenty". - Jest to zapis moich doświadczeń z podróży - mówi w Czwórce.
rozwiń zwiń